Kızılay'dan öğrencilere giyecek yardımı Kızılay'dan öğrencilere giyecek yardımı

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY Şube Müdürlüğü tarafından sağlanan desteklerle Manisa’daki orman köylüleri hem kendi elektriklerini üretmeye hem de evlerinin dış cephe mantolamalarını yaptırarak ısı tasarrufunda bulunmaya başladı. Projenin uygulandığı Akhisar’ın Selçikli Mahallesinde 10 aile kendi elektriğini üretmeye başlarken, üretim fazlası elektriği de satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nün Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü adına İzmir ve Manisa illerinde yaşayan orman köylerini yerinde kalkındırmak köyden kente göçün önüne geçmek amacıyla yürüttüğü ORKÖY projeleri hız kesmeden devam ediyor.
Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Selçikli Mahallesinde yaşayanlara yönelik İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü görev alanında yürütülen ORKÖY çalışmaları yöre halkının yüzünü güldürüyor. Bugüne kadar 10 aileye güneş enerjili elektrik sistemi ve 8 aileye de dış cephe mantolama projesi uygulandı. Projeden faydalanmak isteyen çok sayıda vatandaşın da sırada beklediği öğrenildi.

AW754234_01-1AW754234_07-1AW754234_06-1