Önceki dönemlerde iki dönem TBMM başkanlığı görevlerinde bulunan Bülent Arınç’ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç’ın AKP Manisa’dan 4. Sıra milletvekilliği olduğu AKP Milletvekili adaylarının tanıtım töreninde ününü TRT 1'de yayınlanan Payitaht "Abdülhamid" dizisinde 5 sezon boyunca canlandırdığı ‘Tahsin Paşa’ karakteriyle duyuran 1. Sıra adayı Bahadır Şehirlioğlu, saygı duruşu sonrasında okunan istiklal Marşı sırasında elini göbeğine götürerek namaz duruşu ve rahat tavırlarıyla okunan İstiklal Marşına yönelik saygısızlıkta bulundu.

      Ahmet ÜNSAL/Manisa


    AKP’nin kurucuları arasında yer alan Bülent Arınç’ın oğlunun 4. Sıradan listeye girmesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Akhisarlı dizi oyuncusu, hukukçu, Mehmet Yenişehirlioğlu’nun ise listenin başına oturmasının yankılarının sürdüğü Manisa’da İl Yönetimi Milletvekili adayları için aday tanıtım töreni düzenledi.
    Belediye Kültür Sitesi Lale salonunda gerçekleştirilen AKP milletvekili aday tanıtımına 22. Dönem Meclis Bülent Arınç,Orman ve Tarım eski Bakanı Bekir Pakdemirli,MHP Grup Başkan vekili Erkan Akçay,Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün,Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen,Uğur Aydemir,Semra Kaplan Kıvırcık, Murat Baybatur,Tamer Akkal,Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı  MHP il başkanı Cüneyt Tosuner, HÜDA Parti Manisa İl Başkanı Sait Seyitoğlu,Yeniden Refah Partisi Manisa İl Başkanı Hakan Lalebaş, ve ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı.
  
TAHSİN PAŞA’DAN İSTİKLAL MARŞI SAYGISIZLIĞI

 Adaylık tanıtımı önce gerçekleştirilen saygı duruşu ve hep bir adan söylenen İstiklal Marşı sırasında herkes İstiklal Marşı’na olan saygısına uygun duruş sergilerken ‘Tahsin Paşa’ dizisiyle ünlenen 1. Sıra adayı Bahadır Yenişehirlioğlu’nun ellerli göbeğine götürülmüş ve namaz duruşunu yansıtan rahat tavırlarıyla İstiklal Marşına olan saygısızlığı ön plana çıktı.
   
BU SAYGISIZLIĞI MHP’Lİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ AKÇAY’A RAĞMEN YAPTI

Özellikle İstiklal Marşı ve Türk bayrağı hassasiyetini ön planda tutan MHP grup Başkan vekili Milletvekili Erkan Akçay ile MHP il Başkanı Cüneyt Tosuner’in bulunduğu törende saygısızlığı yapılmış olması gözlerden kaçmadı. Salonda bulunanlardan kimsenin de uyarıda bulunmadığı da dikkatlerden kaçmadı.
   Tahsin Paşa, Bahadır Yenişehirlioğlu, konuşma sırası kendisine geldiğinde ise “Sizlere  kısa bir konuşma yapacağım ancak bu ambianstan 4 selfi yapacağım.Dizi hayranlarım bunu benden bekliyor” sözlerinin hemen ardından cebinden çıkarttığı cep telefonuyla salonun 4 ayrı yerinden slfi yaptı.

  AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, “Bu seçim bugüne kadar Cumhur ittifakının ve Cumhurbaşkanımızın en çok oy olacağı bir seçim olacak. 15 Mayıs sonrası yine 85 milyonu kucaklayıp yapılanın daha fazlasının yapacağız''dedi. Hızlı, Sezai Karakoç’un Üzüm kurusuyla açılmış oruç. Başına çiğ yağmış namaz. Bu fırtınanın önünde. Bunlardan başkası duramaz. O güzel insandan Cumhurbaşkanımızdan başkası duramaz '' diyerek bitirdi.
AK Parti Manisa Milletvekili adayı Bahadır Yenişehirlioğlu,''Bu seçim normal bir seçim değil diye düşünüyorum. Bu seçim PKK kandil FETÖ ve Amerika ile Anadolu irfanı arasında gerçekleşecek hepinize inancım tam'' diyerek öz çekim yaptı. 
AK Parti Manisa Milletvekili adayı Ahmet Mücahit Arınç konuşma sırasında duygulanarak, ''Ana kucağı baba ocağına aday olarak geldim. Kendi toprağıma hizmet için geldim rabbim nasip etti. AK Parti zaferlere alışmış bir partidir. Türk’te Kürt’te Çerkes’te biziz şehirlide köylüde biziz'' ifadelerini kullandı.
AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Ahmet Palabıyık, ''Vefa borcu için çok çalışmamı lazım. Hepimizin sırtında çok büyük yük var 14 Mayısta inşallah yükü zafer sancağına taşıyacağız. Çok çalışacağız çok ve bu seçimi kanmak zorundayız çünkü bütün dünya mazlumları gözünüze bakıp bunu bekliyorlar.21 yıllık çalışmayı devam ettirmek için çok çalışacağız. Biz kazanacağız çünkü hayal gibi görülen tüm hizmetler Recep Erdoğan yaptı'' dedi. 
Eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,'' Tarihin en önemli seçimine giriyoruz. Burada bulunan arkadaşlarımız bize göre doğru yerde. Bize göre doğru adres cumhur ittifakı ittifakta da doğru adresteyiz. Mesele Erdoğan'ın meselesi değil çocuklarımızın geleceğinin meselesi deyip kapı kapı dolaşıp ikna olmayanları da ikna etmemiz gerek. Seçime girdik. Altılı masa yedili masa ne dersek deyin bunu doğru bulmuyorum bize dayatılmaya çalışılan bir yönetim sistemi var buna konsey denir. Bu konseyle ülkemizi yönetmek istiyorlar adını da bahar koymuşlar. AK Parti üyesi olarak bakanlık görevim bitince gelip seçimlerde çalışacağım dedim şimdi karşınızdayım. Bugün yapacağımız tek şey var 30 gün boyunca uyku uyumadan kapıları çalışarak ikna olmayanları ikna etmemiz lazım'' ifadelerini kullandı.

22. TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Hüda Par için medyada orda burada yalanlara bakmayın onlar bizim kardeşimiz ve dava arkadaşlarımızdır. Çok önemli bir seçime giriyoruz. Hep zorlukları yenerek geldik. Bizim hiç bir seçimimiz kolay olmadı. Manisa’ya ne yapıldıysa bunlardaki en büyük pay sahiplerinden biriyim. Sayın Erdoğan'a yaptıklarından dolayı büyük şükran borcumuz var. Biz yapılmayanları yaptık bitmeyen projeleri bitirdik. Hayatta yaptığımız en güzel iş şehir hastaneleri çünkü her hasta geldiğinde Allah sizden razı olsun diyor. Üzeyir Dindar beyin kızı da İl Sağlık Müdürü olarak geldi adaylığını koymuştu. Özellikle tüm kadın adaylarımıza teşekkür ediyorum onların hepsini Ayşe Nevin Sert temsil edecek. Tüm aday adaylarına teşekkür ederim ve sonra Üzeyir hocaya. Biz yine en çok milletvekili çıkaran parti olacağız. Bizim Manisa'ya çok borcumuz çok alacağımız yok Manisa beni çok destekledi. 14 Mayıs’ta çok önemli bir seçime gidiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı yeniden seçeceğiz. Cumhur İttifakı olarak da mecliste çoğunluğu sağlayacağız. İnanıyorum 6 vekilimiz var. Bunun aşağısına inmeyeceğiz. Hatta daha fazlasını elde etmek için çalışacağız” dedi.  Bülent Arınç konuşmasını yaparken oğlu Mücahit Arınç duygularına engel olamadı. Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekildi.

Yargıtay kadın cinayeti davasında verilen indirimsiz müebbet hapis cezasını hukuka aykırı buldu Yargıtay kadın cinayeti davasında verilen indirimsiz müebbet hapis cezasını hukuka aykırı buldu