Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde 2020 Yılında hizmet vermeye başlayan Sosyal Dayanışma Merkezlerinde (SODAM) bu yıl Ocak ayı itibariyle 111 kursiyer ile hizmet veriyor. Eğitim teşvik destekleri sağlıyor. Kursiyerlere Bakanlıkça gönderilen eğitim konularından oluşan, Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vâkıfı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan meslek edindirme ve koruyucu önleyici olmak üzere iki kategoride eğitimler veriliyor.

Şehzadeler Sodam’dan Kursiyerlere Eğitim Teşvikleri (7)

3 ay boyunca 30 kursiyere

Meslek edindirme eğitimleri; Örgü Bebek, Takı Tasarım, Bilgisayar, Dikiş, Kuaförlük, Kuran Kursu ve okuma yazma eğitimlerini kapsarken, koruyucu önleyici eğitim kapsamında ise devlet-millet kaynaşmasını sağlamak, aile bütünlüğünü tehdit eden unsurlardan korumak, milli ve manevi değerler ile toplumun değer yargılarını muhafaza etmek üzere psiko-sosyal, sosyokültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimlerinin ve toplumsal entegrasyonlarının sağlanması amacıyla yürütülen eğitimler veriliyor. Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı Salonunda bu eğitimlere düzenli katılım sağlayan kursiyerlere Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Manisa Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Mustafa Kılıç, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Esin Ağırkaya, Kursiyerler ve eğitmenlerin katılımı ile sertifika töreni düzenlendi. Bu kurslara 3 ay boyunca düzenli katılım sağlayan 30 kursiyere, katılım belgelerinin yanında toplamda 1.800,00-TL Teşvik ödemesi yapılacak.

Şehzadeler Sodam’dan Kursiyerlere Eğitim Teşvikleri (8)

SODAM içerisinde SODAM projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Bu projelerden bir örneği de vakıfta yaşlı ve engellilere yönelik yürütülen Vefa Projesindeki hak sahibi olan ailelerin SODAM projesi içerisinde yer alan kuaförlük kursuna davet ederek bu ailelerin el-ayak bakımı, saç bakımı gibi kişisel bakım hizmetleri devlet tarafından sağlanıyor. Bu projeler ile toplumda dayanışma ve yardımlaşma kültürünün güçlenmesine katkı sağlarken, dezavantajlı grupların yaşam kalitesini artırmak hedefler arasında yer alıyor.

Şehzadeler Sodam’dan Kursiyerlere Eğitim Teşvikleri (6)

Şehzadeler Sodam’dan Kursiyerlere Eğitim Teşvikleri (5)

Durbay, hizmet için yol haritası çizeceğiz Durbay, hizmet için yol haritası çizeceğiz

Şehzadeler Sodam’dan Kursiyerlere Eğitim Teşvikleri (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ