Salihli Belediye Başkanı Mazlum Nurlu, DSİ ile yapılan protokol ile ilçe sınırları içerisinde bulunan Kırveli, Keli, Sarıpınar, Adala, Taytan, Durasıllı ve Yılmaz mahallelerinde uzun yıllardır devam eden önemli bir sorunu kalıcı olarak çözüme kavuşturulduğunu belirtti.

Nurlu, yaptığı açıklamasında

“Devlet Su İşleri (DSİ) mülkiyetinde kalan alanlar nedeniyle vatandaşlarımız, imarlı arsalarında inşaat yapamamaktaydı. Bu durum, hem modern şehircilik anlayışımıza aykırı hem de halkımızın hak kaybına uğramasına sebep oluyordu. Göreve başladığımız ilk günden itibaren, bu önemli sorun üzerinde kararlılıkla çalışmalara başladık. Nihayetinde, 10 Haziran 2024 tarihinde, İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü ile birlikte, bu sorunu kalıcı olarak çözecek imzaları attık. Bugün itibarıyla, bu sorun tamamen giderilmiş olup, mağdur olan vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla imarlı arsalarına inşaat yapabileceklerdir. Böylece, hakları olan sağlıklı yeni yapılara kavuşabilecekler.

Şehzedeler Belediyesi kabristanda yüreklere dokundu Şehzedeler Belediyesi kabristanda yüreklere dokundu

Salihli Belediyesi olarak, her zaman halkımızın sorunlarını çözmeye, onların yanında olmaya devam edeceğiz. Modern şehircilik anlayışımızı ve vatandaşlarımızın haklarını koruma ilkemizi sürdürerek, Salihli’yi daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesileyle, emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara, özellikle İzmir DSİ 2. Bölge Müdürlüğü’ne teşekkürlerimizi sunar, halkımıza hayırlı olmasını dilerim.” İfadelerine yer verdi.

Salihli Belediyesi Ile Dsi̇ Arasında Protokol (3)

Salihli Belediyesi Ile Dsi̇ Arasında Protokol (4) 

Kaynak: HABER MERKEZİ