Siyasal iletişim uzmanı ve TEAM kurucusu Nezih Onur Kuru, Cüneyt Özdemir’in programına katıldı. Kuru, bazı bölgelerde Memleket Partisi ve barajı aşamayan diğer siyasi partilere verilen oyların Cumhur ittifakına yarayacağını belirterek seçmenin İYİ Parti’ye yönelmesi gerektiğini söyledi. 

Korsan gazete ters etki yarattı Kararsız seçmen İYİ Parti'ye yöneldi Korsan gazete ters etki yarattı Kararsız seçmen İYİ Parti'ye yöneldi

OY KULLANIRKEN STRATEJİK DAVRANIN

Nezih Onur Kuru, “Türkiye’de genelde AK Parti önde olduğu için İYİ Parti’nin öne geçmesi veya stratejik hesaplamalarla daha fazla milletvekili sayısına sahip olan Büyükşehirlerde AK Parti’nin son sırasının 2. sırada kalsa bile İYİ Parti’ye geçmesi olası. Dolayısıyla burada özellikle Memleket Partisi’ne, barajı aşamayan diğer siyasi partilere oy verenlerin İYİ Parti’ye yönlenmesi çok büyük önem taşıyor. Özellikle Manisa, Denizli ve Balıkesir gibi illerde büyük önem taşıyor. Millet ittifakına yarayan eski sistemi kaldırdılar ve tüm partiler birbirine rakip haline geldi. ” dedi.