Törende konuşan Manisa Serbest Muhasebeci ve Mali müşavirler Odası Başkanı Uğur Hasacar meslektaşlarıyla bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.  Başkan Hasacar şunları söyledi. “Mesleğimiz yükü ağır bir meslek ve yıpratıcı. Bunun yanında ülke ekonomisine yön veren bir yapısı var. Bu bağlamda meslek mensuplarımız durmadan dinlenmeden çalışıyor. Bu yoğun iş temposunda bizler de odamız olarak mesleğimizde 30 yılını dolduran duayen oda üyelerimize plaketle vefa göstermek istedik. Gençler olarak siz üstatlarımızı örmek alıyoruz. Bilgi ve tecrübelerinizden her zaman yararlanmak istiyoruz. ”

Öz Saruhan Bulvarı ve 4843 Sokak Kurakçıl Peyzajla Güzelleşti Öz Saruhan Bulvarı ve 4843 Sokak Kurakçıl Peyzajla Güzelleşti

Hasacar, Manisalı Muhasebeci ve Mali müşavirlerin büyük bir aile olduğunu hatırlatarak, “Bugün bine yakın üyesiyle çeyrek asrı aşan geçmişiyle büyük bir camiayız. Meslekte çok fazla dayanışma ve birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Odamızın yönetimi olarak mesleğimizin duayenleri ve üstadlarına onların bilgi birikim ve tecrübelerine her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Meslektaşlarımızı bir arada tutacak, kenetlenecek ve hep birlikte büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
Başkan Hasacar’ın konuşmasının ardından plaket törenine geçildi. Oda Başkan ve yöneticileri meslekte 30 yılını dolduran Manisa Merkezdeki 46 meslek üstadına plaketlerini takdim etti.  Başkan Hasacar ilçelerde yapılacak olan etkinliklerle meslekte 30 yılı aşan üyeleri de onurlandıracaklarını kaydetti.