Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), geçtiğimiz yıl Haziran ayında Akhisar’da yoğun yağış nedeniyle yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen Hacıishak mahallesinde yağmur suyu hattı yapımına başladı. Mahalle sakinleri mutluluklarını dile getirirken, Başkan Ferdi Zeyrek’e de teşekkürlerini ilettiler.

MASKİ Genel Müdürlüğü Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı mahallede sorunun kökten çözümü, yağışlı havalarda suların sağlıklı bir şekilde deşarjının sağlanması ve vatandaşların zor durumda kalmaması amacıyla uhdesinde yağmur suyu hattı çalışmalarına başladı. Muhtar İbrahim Ekinci ve mahalle sakinleri değişen belediye yönetimi sayesinde, sorunlarının bir bir çözüldüğünü vurguladı.

Hacıishak Mahallesi Sakinleri, “İyi Ki Oylarımızı Ferdi Başkana Verdik!” (5)

“Ferdi Başkan geldi, bu değişim çok güzel oldu”

İbrahim Ekinci şöyle konuştu:

“Yaklaşık 20 yıldır mahalle muhtarıyım. Yıllardır yağmur suyu ve kanalizasyon sorunumuz vardı. Geçen yıl yaşanan taşkınlarda özellikle 251. Sokakta su baskınları yaşandı. Yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yoktu. Gelen yağmur suları komple bu bölgede toplanıyordu. Ferdi Başkan geldi, bu değişim bizim için çok güzel oldu. Yıllardır dile getirdiğimiz, çözemediğimiz sorunlarımız çözülür hale geldi. Akhisar için çok güzel yatırımlar olacağına inanıyorum. Şu an yapılan yağmur suyu hattı biterse, bence sıkıntılarımız bitecek. Çok önemli bir çalışma. Ferdi Başkanımıza yaptığı bu çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.”

Hacıishak Mahallesi Sakinleri, “İyi Ki Oylarımızı Ferdi Başkana Verdik!” (4)

“Ferdi Başkan dertlerimizi çözdü”

Mahalle sakini Fatma Halis,

“Çok sıkıntılar çektik. Yağış sonrası sel oluştu. Evlerimizi su bastı. Yollarımız kötü oldu. Hayvanlar telef oldu. İyi ki oylarımızı Ferdi Başkana vermişiz, sel olmayacak artık. Çok mutluyuz. İnşallah yollarımız da olur. Kendisine çok teşekkür ederiz. Dertlerimizi bir bir çözüyor” diyerek, duygularını ifade etti.

Hacıishak Mahallesi Sakinleri, “İyi Ki Oylarımızı Ferdi Başkana Verdik!” (3)

“Sıkıntılar bitecek!”

Yaşadıkları sorunların biteceğine inandığını ifade eden mahalle sakini Çağlar Gökçimen ise

“Yağmurlu havalarda büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Evlerimiz su altında kalıyordu. Komşularımız perişan, hayvanlarımız telef oluyordu. Sağ olsun Ferdi Başkanımız elinden geleni bu mahalle için sarf etti. Allah razı olsun. Altyapı çalışmamız geldi. Mahalle halkı ve kendim adına da Ferdi Başkanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Sıkıntılar bitecek. Ferdi Başkanımı çok seviyorum” dedi.

“Kimse bize sahip çıkmıyordu”

Mahalle sakini Sevim Özdemir,

“Yıllardır bu mahallede oturuyorum. Mahallemizde çamurdan, sudan geçilmiyor. Büyük sel ya da taşkınların haricinde de sıkıntılar yaşıyoruz. Kanalizasyon patlıyor, her taraf pislik içinde kalıyor. Senelerdir bu sıkıntıyı çekiyoruz. Defalarca şikayet ettik, dilekçe verdik. Kimse bize sahip çıkmadı. İnşallah bundan sonra Ferdi Başkan bize hep böyle sahip çıkar, sıkıntılardan kurtuluruz. Yollarımızın yapılmasını ve su giderlerimizin de düzeltilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hacıishak Mahallesi Sakinleri, “İyi Ki Oylarımızı Ferdi Başkana Verdik!” (2)

“Ferdi Başkanımızın bu işi yapacağına inanıyoruz”

Mahalle sakini Pirim Çetinkaya’nın sözleri ise şöyle oldu:

Manisa İl Tarım Müdürü Bayram mesajı yayınladı Manisa İl Tarım Müdürü Bayram mesajı yayınladı

“Mahallemizdeki sokaklar, özellikle yağışlı havalarda, rögarların taşmasıyla su altında kalıyordu. Kokudan camlarımızı açamıyorduk. Geçen sene yaşanan sel felaketinde hiçbirimiz dışarı çıkamadık. Evlere ekmek götürdük. Ferdi Başkanımızdan altyapının sağlamlaştırılıp, asfalt atılmasını istiyoruz. İnşallah yağmur suyu hattı çalışması ile herkes rahat edecek. Ferdi Başkanımızın bu işi yapacağına inanıyoruz ve şimdiden kendisine teşekkür ediyoruz.”

“Her şey çok güzel olacak”

Mahalle sakini Şahin Korkmaz’ın sözleri ise şöyle oldu:

“Burada yıllardır problem vardı. Ama hiçbir faaliyet olmadı. Ferdi Başkana güveniyoruz. Başkanımızı mahallemize de bekliyoruz. Ferdi Başkan candır. Her şeyin çok iyi ve güzel olacağına inanıyorum” dedi.

Hacıishak Mahallesi Sakinleri, “İyi Ki Oylarımızı Ferdi Başkana Verdik!” (6)

“Çok çile çektik”

Mahalle sakini Bülent Süzen,

“Yıllardır mahallemizde yağışlı havalarda gölet, deniz manzarası oluşuyordu. Sıkıntı yaşıyorduk. Çok çile çektik. Çocuklarımız okula gidemiyordu. Su birikintilerinden bahçelerimize, evlerimize giremiyorduk. Sağ olsun Ferdi Başkanımız şu an burada yağmur suyu hattı çalışması yaptırıyor. Bu çalışmalarından dolayı mahalle halkı ve kendi adıma çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ