MHP'li Mehmet Güzgülü hayatını kaybetti MHP'li Mehmet Güzgülü hayatını kaybetti

MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Çarıkmahmutlu Mahallesinde yaşanan su yetersizliği sorunu nedeniyle yeni bir sondaj çalışması yaptı. Sondaj çalışması için mahalle sakini İdris Yılmaz, “Ferdi Başkan sayesinde mahallemize su kaynağı kazandırıldı, teşekkür ederiz” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, küresel ısınma ve iklim değişikliğine bağlı olarak yaşanan susuzluk problemine rağmen il geneline yeterli, verimli ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak için çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda Kula ilçesinin Çarıkmahmutlu Mahallesinde su yetersizliği sorunu yaşanıyordu. Mahalleye yeni bir su kaynağı kazandırmak amacıyla İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yer tespit çalışması yapıldı. Tespit edilen noktada çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. Delgi işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasından sonra deneme pompası atıldı. Kuyudan alınan su numunesi teste gönderildi ve olumlu sonuçlandığı takdirde hat bağlantı çalışmalarına başlanacak.

Çarıkmahmutlu Mahallesine Yeni İçme Suyu Kaynağı Kazandırıldı (2)

“Çok su sıkıntısı çektik”

Çarıkmahmutlu Mahallesi sakini İsa Yılmaz,

“Daha önceleri çok su sıkıntısı çektik. Hayvanlarımız susuz kalıyordu. Bizler de çok su sorunu yaşadık. Mahallemize suyumuz geldi, suyumuz harıl harıl akıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek’ten Allah razı olsun” dedi.

“Suyumuz çok güzel çıktı”

Mahalle sakini İdris Yılmaz,

“Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Ferdi Zeyrek sayesinde mahallemize su kaynağı kazandırıldı. Su sıkıntısı yaşıyorduk. Allah ondan razı olsun. Suyumuz çok güzel çıktı. Ferdi Başkanımız başta olmak üzere emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Çarıkmahmutlu Mahallesine Yeni İçme Suyu Kaynağı Kazandırıldı (1) 

Kaynak: HABER MERKEZİ