Afrin’de bir şehit daha

23 Ocak 2018 Salı, 16:05

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın 4’üncü gününde, Üsteğmen Oğuz Kaan Usta şehit oldu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, acı haberi Twitter hesabından, “Vatanımızın bekası için Afrin’de  ‘Zeytin Dali Harekatı’na katılan hemşehrim Piyade Üsteğmen  Oğuz Kaan Usta’yı şehit verdik. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.  Milletimizin başı sağolsun.” yazısı ile paylaştı.

 

Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta’nın başkentteki babaevinde yas var.

PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarına karşı Afrin’de yürütülen harekatın dördüncü gününde şehit olan Usta’nın, Çankaya ilçesi Aşıkpaşa Mahallesi’ndeki babaevine şehadet haberinin ulaşmasının ardından, Türk bayrakları asıldı.

Şehidin annesi Sevim ve babası Canpolat Usta ile diğer aile üyeleri taziyeleri kabul etti. Çankaya Belediyesince evin önüne taziye çadırı kuruldu.

30 yaşındaki Şehit Üsteğmen Usta’nın 2 buçuk yaşında Miray isminde bir kız çocuğu babası olduğu, Antalya’da yaşayan ingilizce öğretmeni eşi Saide Usta da Ankara’ya gelmek üzere yola çıktı.

  
ÜSTEĞMEN OGUZ KAAN USTA (SAĞDAKİ) 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir