Yunusemre Belediyespor Halk Oyunları Ekibi, 30 Haziran Pazar günü İzmir'de yapılacak Grup Yarışması'nda Manisa'yı başarıyla temsil etmeyi hedefliyor.

Halk Oyunları İl Birinciliği'nde geleneksel yıldızlar kategorisinde Manisa şampiyonu olarak grup yarışmalarına katılmaya hak kazanan Yunusemre Belediyespor, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından 30 Haziran Pazar günü İzmir'in Bayraklı ilçesinde yapılacak Grup Yarışması'nda ter dökecek. Son provasını yapan Mavi Beyazlı ekip, yarışmadan birincilikle ayrılıp Türkiye Finalleri'ne katılmayı hedefliyor.

Yunusemre'nin Efeleri İzmir'den Birincilikle Dönmek Istiyor (1)

Ekibin antrenmanını ziyaret eden Kulüp Başkanı Bülent Kanik, teknik heyete ve sporculara başarılar diledi. Kanik yaptığı açıklamada,

"Çocuklarımızın yurdumuzu, tarihimizi ve geleneklerimizi en güzel şekilde yansıtan halk oyunları ile ilgilenmesi, katıldığı yarışmalarda başarılı olması, bizleri oldukça gururlandırıyor. Elbette gönlümüzden birincilik geçiyor ama sonuç ne olursa olsun, biz bu takıma her daim inanıyor ve güveniyoruz" dedi.

Türkiye’de 2024’ün arkeolojik keşifleri Türkiye’de 2024’ün arkeolojik keşifleri

Antrenör Ulaş Eldeymez ise yarışlara en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, Manisa'ya mutlu dönmek istediklerini söyledi.

Yunusemre'nin Efeleri İzmir'den Birincilikle Dönmek Istiyor

Kaynak: HABER MERKEZİ