Yunusemre Belediye Meclisi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Yunus Emre Millet Çarşısı Etkinlik Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Semih Balaban başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 26 madde görüşüldü. Toplantı öncesi meclis üyelerine seslenen Başkan Balaban, salonda eksiklik olarak gördükleri Gazi Mustafa Atatürk’ün portresini astıklarını söyledi.

Yunusemre’de Meclis Toplantısı Yapıldı (2)

Meclisteki eksiklik giderildi

Balaban yaptığı konuşmada,

“Geçen toplantıda gördüğümüz bir eksiklik vardı salonda. O da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin olmaması. Onu da astık. Bu konunun gereğini meclis olarak yapmış olalım” dedi.

Yunusemre’de Meclis Toplantısı Yapıldı (8)

Zeyrek, Kiraz Pazarı’nı ziyaret etti Zeyrek, Kiraz Pazarı’nı ziyaret etti

Toplantıda Çiftçi Malları Koruma Meclisi ve Murakebe Heyetine 5 asil, 5 yedek; Türkiye Belediyeler Birliği’ne bir asil, bir yedek; Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne bir asil bir yedek üyenin seçimi yapılırken; daha önce üyelikten çıkılan Ege Belediyeler Birliği’ne yeniden üye olunarak bir asil bir yedek üyenin seçilmesi kararlaştırıldı.

Yunusemre’de Meclis Toplantısı Yapıldı (1)

Meclis kararıyla Sosyal Konutlar Müdürlüğü ve Koordinasyon İşleri Müdürlüğü’nün kaldırılması oy birliği ile kabul edildi. Başkan Balaban’a her türlü açık finansman ihtiyacını karşılamak için İller Bankası ve diğer bankalardan kredi kullanması için yetki verilmesi maddesi de oy birliği ile kabul edildi.

Yunusemre’de Meclis Toplantısı Yapıldı (7)

Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın 4 Haziran saat 18.00’de yapılması kararlaştırıldı.

Yunusemre’de Meclis Toplantısı Yapıldı (4)

Yunusemre’de Meclis Toplantısı Yapıldı (4)

Yunusemre’de Meclis Toplantısı Yapıldı (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ