Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Özge Arslan ile birlikte, Yunusemre Belediyesi Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin yapıldığı Ortaköy Er Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Yılda bir kez kullanılan ve atıl vaziyette olan Er Meydanı Başkan Balaban’a pes dedirtti. Bakımsızlıktan adeta çöp alanına dönüşen güreş alanındaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulunan Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Ortaköy Er Meydanı’nın bir hafta içerisinde pırıl pırıl yapılacağını söyledi.

Yunusemre Belediyesi Ortaköy Er Meydanını Temizleyecek (1)

Başkan Balaban konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Manisa’da bayramlaşma Manisa’da bayramlaşma

“Ortaköy Mahallemizde bulunan güreş alanında incelemelerde bulunduk. Bir süredir atıl vaziyette duran güreş alanı içler acısı halde. Yapanların emeğine sağlık ama bakımsızlıktan çöp eve dönüşmüş. Bizler bunları da düzelteceğiz. Önümüzdeki hafta burayı pırıl pırıl yapacağız.”

Yunusemre Belediyesi Ortaköy Er Meydanını Temizleyecek (3)

“Atıl vaziyetten kurtaracağız”

Ortaköy Er Meydanı’nın yılda bir kez kullanıldığını uzun süre atıl halde kaldığının altını çizen Başkan Semih Balaban, er meydanı ve çevresinin hayatın içerisinde dahil edileceğini belirtti. Balaban,

“Burası sadece yılda bir kez kullanılan alan olmaktan çıkarıp bir çok sosyal etkinlikte kullanılabilecek bir alana çevirmekte kararlıyız. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şimdiden emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yunusemre Belediyesi Ortaköy Er Meydanını Temizleyecek (2)

Yunusemre Belediyesi Ortaköy Er Meydanını Temizleyecek (5) 

Kaynak: HABER MERKEZİ