Manisa Valisi Enver Ünlü, Kurban Bayramı kapsamında bayram mesajı yayınladı.

Manisa Valisi Enver Ünlü, Kurban Bayramı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Milli birlik ve beraberliğimizin en yüksek seviyede tezahür ettiği, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı bir Kurban Bayramı'nı daha hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüzyıllardır inancımızın temelini teşkil eden, bizlerin birlik ve beraberlik içinde olmasını sağlayan bu güzel günleri, hayatımızın her gününe taşıyabilmek ve gelecek nesillerimize aktarmak için bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu özel günlerde şükranla ve minnetle andığımız şehitlerimizin kıymetli aileleri ve gazilerimiz başta olmak üzere, ihtiyaç sahipleri, kimsesizler, yetim ve öksüzler ile değerli büyüklerimizin yanında olmalıyız” dedi.

Vali Ünlü, Manisalıları şu şekilde seslendi:

“Kıymetli Vatandaşlarımız;

Bayramı sevinçle tadında yaşayabilmek için; bayram tatilinde ailelerinin ve sevdiklerinin yanına gitmek üzere yola çıkacak olan sürücülerimizin trafik kurallarına her zamankinden çok daha fazla riayet etmelerini, emniyet kemeri, aşırı hız gibi trafik kuralı ihlallerinden kaçınmalarını, uykusuz, yorgun araç kullanmamalarını önemle rica ediyoruz.

Unutmayalım; her bir trafik kuralı bir hayat kadar değerlidir!

Bu duygu ve düşüncelerle kutsal Hac farizasını yerine getiren vatandaşlarımızın haclarının kabul olmasını ve sağ salim ülkemize dönmelerini de temenni ederek, Manisalı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm milletimizin Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutluyor; bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını diliyorum.”

Zeki Bilgin’in acı günü Zeki Bilgin’in acı günü
Kaynak: HABER MERKEZİ