Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Yunusemre Halk Eğitim Merkezi, son programda ise ritim konseri düzenledi.

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası finalini muhteşem bir ritim şovuyla tamamladı.  60 kişilik ritim grubu Ağlayan Kaya Amfi Tiyatro’da kulakların pasını sildi.

Trt Ritim Sanatçısı Turan Mamay Şefliğinde Konser Verildi (1)

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi kurs eğiticileri ve kursiyerler tarafından oluşturulan Ritim Gurubu Müzik Yönetmeni TRT Ritim Sanatçısı Turan Mamay şefliğinde 2 aylık çalışmanın ardından ilk konserini gerçekleştirdi.  Ağlayan Kaya Amfi Tiyatroda düzenlenen konsere Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban’ın eşi Serap Balaban, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Emel Bayer ve Özgür Yıldız, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, katıldı.

Nazım Hikmet ve Ahmed Arif şiirlerle anıldı Nazım Hikmet ve Ahmed Arif şiirlerle anıldı

Trt Ritim Sanatçısı Turan Mamay Şefliğinde Konser Verildi (6)

Turan Mamay ve 60 kişilik ritim grubu konser verdi

Turan Mamay ve 60 kişilik ritim grubu ülkemizin çeşitli bölgelerinden birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Şarkılara eşlik eden vatandaşların bazıları doyasıya oynadı. Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, ritim şov eşliğinde muhteşem bir konser izlediklerini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Trt Ritim Sanatçısı Turan Mamay Şefliğinde Konser Verildi (5)

Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz ise, Hayatboyu Öğrenme Haftası’nda çeşitli programlar düzenlediklerini, finali ise böyle güzel bir konserle taçlandırdıklarını ifade etti. Oğuz, ritim grubunda kurs öğreticileri ve kursiyerlerin yer aldığını söyledi, destek olan herkese teşekkür etti.

Trt Ritim Sanatçısı Turan Mamay Şefliğinde Konser Verildi (4)

Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ile Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Aydoğan Erhan da ses sistemi konusunda destek oldu.

Trt Ritim Sanatçısı Turan Mamay Şefliğinde Konser Verildi (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ