Tarım ve Orman Bakanlığı’nın daha önce duyurduğu personel alımı başvuru tarihleri belli oldu.  Bakanlığı taşra teşkilatına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında 5500 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylar, 31 Ocak-7 Şubat 2024 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak yapabilecek.
ÖSYM'den yapılan açıklamada;

"KPSS-2024/4: Tarım ve Orman Bakanlığının Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması
Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli personel pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2024/4 Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.
Adaylar tercihlerini, 31 Ocak-7 Şubat 2024 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 31 Ocak 2024 tarihinde saat 10.30’da başlayacak ve 7 Şubat 2024 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2024/4 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır." İfadelerine yer verildi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda personel alımın ilişkin detayları paylaştı. Ülkenin dört bir yanında Bakanlığı’nın faaliyetlerinin artarak devam edeceğini belirten,Bakan Yumaklı,

“Tarım ve Orman Bakanlığı ailesi büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 5 bin 500 personel alımına ilişkin süreci başlatıyoruz.
Aramıza katılacak arkadaşlarımızın gayretli çalışmaları tarım, orman ve su alanlarındaki gücümüze güç katacak. Ülkemizin dört bir yanında Bakanlığımızın faaliyetleri artarak devam edecek.
Göreve başlayacak tüm yeni mesai arkadaşlarımı kutluyor, ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” İfadelerinde bulundu. 
 

'Damsız girilmez' uygulamasında yargıdan karar 'Damsız girilmez' uygulamasında yargıdan karar
Kaynak: HABER MERKEZİ