Manisa Yunusemre ilçesi Merkez Efendi mahallesinde bu durumdan nasibini aldı. Trafoların patlamasından kaynaklı mahalle sakinleri 11 elektrik kesintisine maruz kaldı.

Mevsim normallerin çok çok üstünde seyreden sıcaklıklar Manisa’daki bazı elektrik trafolarının yanı sıra yer altı şebekelerini patlamasına neden oldu. Yunusemre ilçesi Merkez Efendi Mahallesinde sabahın 09’unda başlayan enerji kesintisine Gediz A.Ş arıza ekipleri 10 saat süren müdahale ile enerjiyi vermeyi sağladı.

İtfaiye Daire Başkanlığı, Yunusemre Kaymaklığı bünyesinde bulunan 7 kurum il müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Merkez Efendi Devlet Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yanı sıra Soma ve Alaşehir ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik akımından yoksun şekilde günü geçirmek durumunda kaldı.

Sıcaktan Trafolar Patladı (1)

10 yakın enerji kesintisi

İhbar telefonlarıyla birlikte arızanın meydana geldiği bölgeyi tespit eden Gediz A.Ş Manisa Arıza birimleri olay yerine geldiğinde arızanın meydana geldiği yerde bulunan otomobili çekebilmek için uzun uğraşlar sonrasında başarabildi. Sabahın erkek saatlerinden başlayan ve akşamın geç saatlerine kadar süren tamirat sonrasında enerji 10 saat sonra verilebildi.

Sıcaktan Trafolar Patladı (2)

Hastaları olanlar zor saatler yaşarken, cihazlara bağlı olan hastalar ise yakınları tarafından hastane ortamına kaldırıldı.

Enerjinin verilmesinin ardından 30 dakika geçmesinden sonra akımlar yeniden gitti. Ekipleri bu kez de akımları yeniden verebilmek için bölgedeki trafolar ikinci bir operasyon yaptı.

Sancaklıbozköy’deki parke taşı tesisi yeniden faaliyette Sancaklıbozköy’deki parke taşı tesisi yeniden faaliyette

Sıcaktan Trafolar Patladı (3)

Merkez Efendi Mahalle Muhtarı Gediz A.Ş’nin çalışmalarından memnun olmadıklarını belirten şikayetleri Yunus Emre İlçe Kaymakamlığına bir rapor halinde ileteceğini belirtti.

Sıcaktan Trafolar Patladı (4)

Kaynak: manisameydangazetesi.com.tr