Manisa Barosu Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ümit Rona, 13 Mayıs 2014 yılında meydana gelen ve 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma Maden faciasının 10. Yıldönümü kapsamında bir açıklama yaptı. 301 madenciyi saygı v e rahmetle andı.

Meslektaşlarına seslenen Manisa Barosu Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ümit Rona, Manisa Barosu olarak bugüne kadar Soma’da adalet mücadelesine destek verdiklerini, bundan sonra da aynı kararlılıkla bunu sürdüreceklerini vurguladı.

"Maden faciasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen, adaletin hâlâ sağlanmamış" "Maden faciasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen, adaletin hâlâ sağlanmamış"

10 yıldır dinmeyen bir acı ve insanlık dramı diyen Başkan Av. Ümit Rona,

“Değerli meslektaşım; Tam 10 yıldır dinmeyen bir acı ve hiç unutulmayacak bir insanlık dramı. Tarih bu acımasız insan sömürüsünü, bu büyük katliamı asla unutturmayacak. Manisa Barosu Başkanlığı olarak Soma’nın acısını unutmayacak ve Soma’nın adalet mücadelesini asla bırakmayacağız. Bu mücadeleye cesaretle devam edeceğiz.  301 madencimize rahmet diliyor, ailelerinin acısını paylaşıyoruz. Soma için adalet mücadelemiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ