AGÜ, 2024 Times Toplumsal Etki Sıralamasında dünya çapında ilk 200’de AGÜ, 2024 Times Toplumsal Etki Sıralamasında dünya çapında ilk 200’de

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi bahçesinde, üniversitenin Sosyal Tesisler İşletme Müdürlüğüne bağlı sağlık yerleşkesi kreşinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında eğitimini tamamlayan öğrenciler için yılsonu gösterisi ve mezuniyet töreni yapıldı.

MCBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anaokulu yılsonu gösterisi ve mezuniyet törenine her biri öğrenci velisi olan MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi çalışanları ve yakınları katıldı.

Mcbü Kreşi, Anaokulu Ilk Mezunları Kep Attı (5)

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi bahçesindeki sağlık yerleşkesi kreşinde 6 sınıfta 12 öğretmenin görev yaptığını belirten Kreş Müdürü Fulya Karşıyaka, toplam 95 öğrencinin eğitim ve öğretime aldığını belirterek, 6 yaş anasınıfındaki 25 öğrencinin bu yıl mezun olduğunu söyledi.

Mcbü Kreşi, Anaokulu Ilk Mezunları Kep Attı (4)

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Kreş Müdürü Fulya Karşıyaka,

“Çocuklar bugünün yarını, yarının umududur. İnsanlığın mutluluğu, dünyamızın güzelleşmesi, çocukların korunmasına ve iyi yetişmesine bağlıdır. Çocuklarımızın toplum önünde kendini ifade edebilme, çocuklarımızın kendilerine olan güvenlerini artırma, Türk kültürünü tanıma ve sergileme, büyüdüklerinde arşivlerinde tatlı anılarının olduğu bir gün yaşatmak için bu programı hazırladık.” Dedi.

Etkinlikte 3 yaş, 4 yaş, 4,5 yaş, 5 yaş ve 6 yaş gurubu öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde birbirinden güzel çeşitli halk oyunları gösterileri yapıp, şarkı söylediler ve drama skeç gösteri yaptılar.

Mcbü Kreşi, Anaokulu Ilk Mezunları Kep Attı (2)

Yılsonu etkinliği anaokulundan mezun olan 25 öğrenciye temsili diplomalarının verilmesi ardından kep atma töreniyle sona erdi.

Mcbü Kreşi, Anaokulu Ilk Mezunları Kep Attı (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ