Yunusemre'de halk ekmek üretime başladı Yunusemre'de halk ekmek üretime başladı

Yol boyunca dizelenen araçlardan inen çocuklar ise kendisini karın üzerine attı.Çocuklar karla hasret giderirken anne ve babalarda kış pikniğinin hazırlığını yaptı.
   
ZİRVEDE KAR KALINLIĞI 45 SANTİME ULAŞTI

Manisa Merkez’de uzun yıllardır yağmayan kar nedeniyle vatandaşlar kara hasret kalmıştı. Kar yağışı Spil Dağı’nda etkili oldu. Kar kalınlığını Milli Parklar bölgesinde kalınlığı 30 santimi ulaşırken Spil’in 1517 metre zirvesinde yer alan Bayrak tepedeki kar kalınlığı 45 santime ulaştı.
  Çoğunluğu İzmir’den gelen vatandaşlar evlerinden getirdikleri mangallarıyla soğuk hava da mangal keyfi yaptı.Keyif düşkünü olanlarda nargilelerini yanlarında getirdi.
 Spil Milli Parklar bölgesindeki piknik alanının tamamı beyaza bürünürken çocukların kardan adam yapma yarışı ortaya renkli görüntüleri beraberinden getirdi.
 Yanlarında pekmez getirenler beyaz karın üzerine dökerek kaşıklayarak yemeyi de ihmal etmedi.
  
“BİZİMDE SPİL’İMİZ VAR”

 Gün boyunca yağan karın tadının çıkartan İzmir ve Manisalılar “Bursalıların Uludağ’ı varsa bizimde Spil’imiz var.Bursa’da olmayan bir çok şey bizim Spil’imizde var.Yüzlerce Yılkı atımız,geyiklerimiz,doğaya uyum sağlayan canlılarım bulunuyor.” Dediler…
   
MANİSA JANDARMA SPİL’E TAKVİYE EKİPLER OLUŞTURACAK..

Spil’den Manisa’ya iniş güzergahında ise kar hareketliliğinin Pazar günü ve sonrasında da süreceği Jandarma birimlerinin ise bölgeye çok sayıda takviye ekipler yönlendirerek meydana gelebilecek trafik sıkışıklığın önünün alınmasının ötesinde kazalara yol açılmaması yönünde vatandaşların megafonlarla uyarılacağı belirtildi… 
Vatandaşların karın getirdiği mutluluğu, “Kar yağınca Spil’e gelmeden yapamıyoruz” diyerek dile getirdiler.Ulusal ve yerel gazeteciler Spil’e yağan kar ile birlikte objektiflerini 1517 metredeki zirveye çevirmek için adeta birbirleriyle yarış haline girdiler….