İpsalalı 'altın kızlar'dan Başkan Kerman'a ziyaret İpsalalı 'altın kızlar'dan Başkan Kerman'a ziyaret

Türkiye Sutopu Federasyonu ve Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Manisa’da organize edilen U16 Kadınlar Dünya Sutopu Şampiyonası, Tayland ile Hollanda arasında oynanan müsabaka ile başladı. Şampiyonanın açılış maçında Hollanda, rakibi Tayland’ı 11-7 yendi.

Şampiyona, 28 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında Manisa’da gerçekleştirilecek. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Atatürk Olimpik Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda yapılacak şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Tayland, Hollanda, Zimbabve, Yunanistan, Kanada, Fransa, Hırvatistan, Kazakistan, Macaristan, Güney Afrika, Amerika Birleşik Devletleri, Sırbistan, Yeni Zelanda, Avustralya, Ukrayna, Malta, İspanya, Çin, İtalya ve Çekya katılıyor.

Manisa’da U16 Kadınlar Dünya Sutopu Şampiyonası Başladı (1)

Şampiyona, Manisa Atatürk Olimpik Spor Kompleksi Yüzme Havuzu’nda Tayland ve Hollanda arasında oynanan müsabaka ile başladı. Hollanda, rakibi Tayland’ı 11-7 yendi.

Manisa’da U16 Kadınlar Dünya Sutopu Şampiyonası Başladı (3)

Şampiyona bugün Zimbabve-Kanada, Almanya-Hırvatistan, Kazakistan-Güney Afrika, ABD-Yeni Zelanda, Çin-Çekya ve Ukrayna-İspanya arasında oynanacak müsabakalar ile devam edecek.

Manisa’da U16 Kadınlar Dünya Sutopu Şampiyonası Başladı (4)

Millilerimiz ise ilk maçını bu akşam 20:00’de Avustralya ile yapacak.

Manisa’da U16 Kadınlar Dünya Sutopu Şampiyonası Başladı (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ