Kamuda tasarruf tedbirleri, Resmi Gazete'de yayımlandı Kamuda tasarruf tedbirleri, Resmi Gazete'de yayımlandı

Manisa’da Trafik Haftası kapsamında etkinlik gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanında düzenlen etkinliğe Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Jandarma Komutan Vekili Albay Şener Şen, Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Gençay katıldı. Meydanda Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne ait araç ile vatandaşlara emniyet kemeri takmanın ve trafik kurallarına uymanın önemi anlatıldı. Jandarma trafik ve emniyet ekipleri tarafından öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı. Vali Ünlü, protokol üyeleriyle birlikte stantları gezdi.

Manisa’da Trafik Haftası Kutlandı (3)

Trafik haftasının önemi

Mayıs ayının 4’ü ve 10 arası Karayolları Trafik Haftası olarak kutlandığını dile getiren Manisa Valisi Enver Ünlü,

“Türkiye genelinde yapılan etkinliklerle trafik kurallarına uyma noktasında toplumsal duyarlılığın ve farkındalığın artırılması amacıyla emniyet ve jandarma teşkilatı mensuplarımız, trafik ekiplerimiz bu hafta boyunca şehrimizin farklı noktalarında bu farkındalığı oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapıyor.  Trafikte duyarlılığı artırmak, trafik kurallarına uymayanları uyarmak ve sadece bu işin polisiye tedbirlerle yapılan, siz ne kadar mevzuat yaparsanız yapın bu kurallara, mevzuatlara uyan bireyler yetiştirmezseniz bunlar ne yazık ki kağıt üzerinde kalıyor” ifadelerini kullandı.

Manisa’da Trafik Haftası Kutlandı (4)

“Ramazan Bayramı’nda acı manzaralarla karşılaştık”

Kurallar çok acı tecrübeler sonucunda ortaya çıkan kurallar diyen Vali Ünlü,

“Yılın tamamında trafik polislerimiz okullarda öğrencilerin trafik kurallarına uymaları noktasında çalışmalar yapıyor. Ambulans gibi araçlara geçiş üstünlüğü sağlama noktasında eğitim çalışmaları yapıyoruz. Çocuklarımızın yanında velilerimizin de bilgi sahibi olmasını istiyoruz. Çocuklarımız kırmızı düdüklerle ebeveynleri uyarıyor, kurallara uymayan büyükleri uyarıyor. Ramazan Bayramı’nda acı manzaralarla karşılaştık. Onlarca canımız gitti. Yüzlerce yaralımız var. Maddi hasarlı yüzlerce kazalarımız var. Onlar canlar geri gelmez. Bunların önüne geçmek adına trafikte saygılı, kuralları bilen, bunlara harfiyen uyan sürücüler yetiştirmemiz lazım. Çocuk yaşlardan itibaren çocuklarımızı yetiştirerek bunu başarabileceğimizi düşünüyorum. Herkesin üzerine büyük görevler düşüyor. Ama öncelikle sürücülerimizin kurallara saygılı olmalarınızı istiyoruz. Bu kurallar çok acı tecrübeler sonucunda ortaya çıkan kurallardır. Bu kurallara sürüş esnasında her zaman uymalıyız” dedi.

Manisa’da Trafik Haftası Kutlandı (5)

“Geç gidelim ama sağlıkla güvenle gidelim”

Ocaklar sönmesin diyen Vali Ünlü,

“Trafikte ne kadar önlem alırsanız alın sonuçta insan faktörü işin içerisine girdiği zaman hata yapmamak mümkün değil. Ama bizim amacımız bu hataları minimize etmek. Daha fazla canlarımızın yanmasını istemiyoruz. Ocaklar sönmesin, bu bizi çok üzüyor. Bunları önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığımızın öncülüğünde başlatılan trafik farkındalığı ve toplumsal seferberliğe herkesin destek vermesini istiyor, herkesin bu kurallara uymasını bekliyoruz. 5 dakika geç gidelim ama geç olsun da güç olmasın. Geç gidelim ama sağlıkla güvenle gidelim. Üzüntüye sebep vermeyelim. Mutlu bir anı acıya dönüştürmeyelim. 365 gün güvenli sürüş, kurallara uyan bir döneme geçeriz inşallah” şeklinde konuştu.

Manisa’da Trafik Haftası Kutlandı (2) 

Kaynak: HABER MERKEZİ