Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi’nin yılsonu sergisine ev sahipliği yaptı. Resimden çiniye, hat sanatından nakış işlemesine pek çok farklı sanatın yer aldığı serginin açılışına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ulaş Aydın da katıldı.

Nazım Hikmet ve Ahmed Arif şiirlerle anıldı Nazım Hikmet ve Ahmed Arif şiirlerle anıldı

Manisa’da Sanat Sergisi (1)

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki Hayat Boyu Öğrenme etkinlikleri kapsamında eğitmenler ve kursiyerlerin oluşturduğu eserlerin yer aldığı yılsonu sergisi Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Fuaye Salonu’nda törenle açıldı. Yılsonu sergisinin açılış törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ulaş Aydın, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, İl Jandarma Komutanı Zafer Tombul, kursiyerlerin yakınları ve vatandaşlar katıldı. 

Manisa’da Sanat Sergisi (5)

Kesilen kurdele ile açılış yapıldı

Halk oyunu gösterisinin ardından protokol üyeleri tarafından kesilen kurdele ile sergi vatandaşların beğenisine sunuldu. Açılışı törenle yapılan sergide resimden çiniye, hat sanatından nakış işlemesine pek çok farklı sanat ve el beceresinden oluşan eserler sergilendi. Protokol üyeleri, kurs eğitmenleri ve kursiyerler tarafından oluşturulan eserler hakkında eser sahiplerinden bilgiler aldı.

Manisa’da Sanat Sergisi (6)

Kaynak: HABER MERKEZİ