Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliğiyle başlatılan DENEYAP Türkiye Teknoloji Atölyeleri için, Manisa’da e-sınavı geçen öğrenciler için uygulama sınavı gerçekleştirildi.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde Turgutlu ilçesinde düzenlenen uygulama sınavı, Yıldırım Beyazıt Spor Salonu’nda yapıldı. Sınava 120 lise ve 200 ortaokul öğrencisi olmak üzere toplam 320 öğrenci katıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden yangın açıklaması Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nden yangın açıklaması

Manisa’da Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı Gerçekleştirildi (6)

“Uzay Keşif Aracının Dünya’ya Dönüşü” teması kapsamında gerçekleştirilen sınavda, öğrencilerden bir Uzay Keşif Kapsülü tasarlamaları istendi. Öğrenciler, kendilerine verilen sürede tasarladıkları Uzay Keşif Kapsülünü jüri karşısında güvenli bir şekilde yere indirdiler ve değerlendirmeye alındılar.  Uygulama sınavı sonrasında başarılı olan öğrenciler, 3 yıl boyunca Turgutlu Şehit Tolga Artug Gençlik Merkezi’nde bulunan Manisa Deneyap Atölyesi’nde eğitim almaya hak kazandı.

Manisa’da Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı Gerçekleştirildi (1)

Öğrenciler, DENEYAP Türkiye Teknoloji Atölyeleri’nin kendileri için büyük bir fırsat sunduğunu ve hedefledikleri alanda kendilerini geliştirme imkânı bulduklarını belirttiler.

Manisa’da Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavı Gerçekleştirildi (4)

Kaynak: HABER MERKEZİ