Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin biraraya gelmesiyle oluşturulan kent konseyleri; kent yaşamı içerisinde kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, katılımcılığın artırılması konularında sivil toplumla kamu idaresi arasındaki diyalogun geliştirilmesi amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyor. Türkiye’nin dört bir yanından temsilcilerin biraraya geldiği organizasyon, şehirlerin tanıtımı ve gelecek vizyonlarının karşılıklı etkileşimle belirlenebilmesi adına da önem taşıyor. 

Manisa’nın tanıtımı, marka değerinin yükseltilmesi, kamu ve özel müteşebbis yatırımlarının hızlandırılması, hizmete ulaşımın kolaylaştırılması için kulis ve lobi faaliyetlerine imkan veren Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nde, 3 dönemdir Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Manisa Kent Konseyi Başkanı Ahmet KARADAĞ, gerçekleştirilen Seçimli Genel Kurulda üyelerin oybirliğiyle Denetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Ahmet KARADAĞ’ın Denetim Kurulu Başkanlığı sürecinde; Ankara, Kocaeli, Eskişehir, Hatay, Gaziantep, Ardahan, Elazığ, Yalova ve Balıkesir illerinin Kent Konseyleri’de Yürütme Kurulu’nda görev alacak. 

Ballou Tabla, Manisa FK'da Ballou Tabla, Manisa FK'da

Tüm üyelerin oylarını alarak oybirliği ile yetkilendirilen Ahmet KARADAĞ; “Manisa Kent Konseyi, Manisamıza bir taşta ben koymak istiyorum diyen gönüllülerin biraraya geldiği, kapısı herkese açık olan, tek derdin Manisa olduğu bir oluşumdur. Bizden önceki dönemlerde yapılan ve şehrimize değer katan işlerin ardından, aldığımız bayrağı daha ileri nasıl taşıyabiliriz ve memleketimize nasıl daha fazla faydalı olabiliriz diyenler kent konseyinde biraraya geliyor. İşinden, evinden ve özel zamanından ayıran Manisalılar; Kent Konseyi’nde projeler üretiyor, söyleşiler gerçekleştiriyor, gençleri, engellileri, hak savunucularını dinliyor, kentin sorunlarını not ediyor ve birlikte çözüm önerileri üretmeye çalışıyor. Manisa Kent Konseyi, yönetimde ben de varım ve şehrim adına alınacak kararlara yönelik söyleyeceklerim var diyen hemşehrilerimizin sesi olmaya çalışan ortak aklın hakim olduğu siyaset dışı bir kuruluştur. Birliğimizde şehri yönetenlerin sağladıkları hizmetleri en kısa yoldan sorgulayabildikleri ve kenti yönetenlerin kentin sorunlarını, kentin asıl sahibi olanların ağzından en kolay öğrenebildikleri bir yapı oluşturmaya çalıştık. Daha verimli ve ayrıntılı çalışabilmek adına Gençlik, Muhtarlık,  Engelli, Kadın ve Çocuk Meclislerini kurduk. Tüm yönleriyle şehrimize değer katmak amacıyla yaptığımız çalışmalarımızı takdire değer gören Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nde Edirne’den Ardahan’a kadar 200’den fazla katılımcı Kent Konseyi’nin teveccühü neticesinde birliğin Denetim Kurulu Başkanlığı’na oybirliğiyle seçilmiş olduk. Manisamızı üyelerimizin emek ve birlikteliğiyle iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum. Şehrimizin sorunlarını ve bu sorunlara çözüm önerisi sunmak isteyen sesleri duyurmaya gayret ederek, Manisa’nın reçetesini her fırsatta kentte yaşayanlar adına kenti yönetenlere ulaştırmaya çalıştık. Tavsiye mekanizması olarak icra görevi yapan kurum ve kuruluşlarla vatandaşımız arasında bir bağ oluşturmaya gayret ettik. Ulusal çapta üstlendiğimiz bu görev vesilesiyle Manisamıza değer katmaya ve marka değerimizi yükseltmeye kent konseyimizin tüm bileşenleriyle birlikte devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında yıldız gibi parlayacak bir Manisa hayal eden tüm Manisalıları kurmuş olduğumuz bu güçlü birlikteliğe davet ediyorum.” dedi.