İYİ Parti Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Ahmet Karadağ, kentin önemli sorunlarıyla ilgili projelerini açıklamaya devam ediyor. Başkan Adayı Karadağ, Şehzadeler ilçe merkezinde 'Otopark Seferberliği’ mottosuyla açıkladığı projesiyle 2 Bin 500 araçlık otopark eylem planını hayata geçireceklerini duyurdu.

43Dddbb0 91D0 4327 Bafd 22E26D5A5033

 Karadağ, 600 Araçlık Şehitler Bölge Otoparkı, 150 Araçlık Şehit Pilot Üst. Okan Divrik Yeraltı Otoparkı, 350 Araçlık Göktaşlı Bölge otoparkı, düzenlemeyle birlikte kapasitesi yükseltilecek 1400 araçlık Alaybey Hasbahçe Projesiyle bölgenin otopark sorununu ciddi derecede hafifletceklerini ifade etti.

54B6585F B27B 4B37 Aadc Ee40F3Ed1A59

Ücretsiz Otopark Abonelik İmkanı

Başkan Adayı Karadağ projesiyle ilgili yaptığı açıklama da şunları söyledi:

 “Şehrimizi yoğun trafik probleminden, sıkışmış sokaklardan, nefes alamayan mahallelerden, “her gün en az yarım saat park yeri arıyorum” derdinden kurtaracağız. Evet, kıymetli hemşehrilerimize her gün için en az yarım saat vadediyoruz.

‘O’ ilde belediye başkanı kayıp ‘O’ ilde belediye başkanı kayıp

Bütün proje ve fizibiliteleri tamamlanmış, yeşil alanları arttırarak ve daha iyi planlayarak, vatandaşımıza ücretsiz olacak bölge otoparkları projemizi açıklıyoruz. Merkez mahallelerimizde yaşamak, şehir merkezine girip çıkmak artık çok daha kolay olacak.

Biliyoruz ki; Belediyeciliğin temel görevlerinden biri barınma ihtiyacına dahil olan otopark sorununu çözmektir. Bu sebeple planladığımız bölge otoparklarımızda hemşehrilerimiz o bölgeye ait ikametgah veya iş yeri belgeleriyle ücretsiz abonelik alabilecek. Biz ücretli otopark ticarethaneleriyle değil, vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ