Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç Özellikle son dönemde artan artışlar nedeni ile Manisa genelindeki toplu taşıma ve ticari taksilerle ilgili zam talebinde bulunduğunu açıkladı. Başkan Karaağaç zam talep dilekçesini Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına Teslim etti. UKOME Genel Kurulu 28.06.2024 Cuma günü saat 14.00 da yapılacaktır.   Manisa genelinde 776 toplu taşıma ve merkezde 205 olmak üzere il genelinde 564 ticari taksi hizmet veriyor.

Karaağaç, Toplu Taşıma Ve Ticari Taksi Esnafı Için Zam Istedi (2)

Başkan Karaağaç yaptığı açıklamada;

“İl Merkezi ve ilçelerimizde faaliyet gösteren toplu taşıma ve ticari taksilerle ile ilgili olarak en son fiyat tarifelerin güncellemesi 16.08.2023 tarihinde yapıldı.  2024 yılı Ocak ayından Haziran ayının sonuna gelindiğini bu süreç içerisinde gelen asgari ücret, personel, motorin, vergi, sigorta ve harçlardaki artışlar ile bakım onarım giderlerinde ciddi oranda artışlar yaşandı. Esnafımızın sürdürülebilirliğinin kalmadığı gelirlerinin düştüğü kendi birikimleri ile bu süreçte ayakta kaldığını bu yüzden Esnafımızın ayakta kalabilmesi için ücretlerinin 28.06.2024 cuma günü saat 14.00 da yapılacak olan ukome genel kurulunda zam talebinde bulunacağımızı yapılacak artışlarla esnafımızın rahat nefes alması sağlanacaktır” dedi.

Manisalı esnaflar ekonomik sorunlar yaşıyor Maliyetler fiyatlara yansıyacak! Manisalı esnaflar ekonomik sorunlar yaşıyor Maliyetler fiyatlara yansıyacak!

Karaağaç, Toplu Taşıma Ve Ticari Taksi Esnafı Için Zam Istedi (3) 

Kaynak: HABER MERKEZİ