Hastaların sıra beklemekten, doktorların ve sağlık çalışanlarının ise ağır iş yükünden dolayı sağlık sisteminin kilitlendiğini anlatan İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Gürhan Özcan, “Hekimler adeta bir robot gibi sistemin içinde yıpratılıyor. Hekimlerin performans ölçümlerini onların hedefi haline getirmeden hastalarına gerekli vakti harcamaları için inisiyatif vermeliyiz. Sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi, çalışma saatlerinin düzenlenmesi, nöbet sistemlerinin iyileştirilmesi gerekmektedir. Tüm sağlık personellerinin hayatları yaptırımı yüksek yasalar tarafından güvence altına alınmalı ve sağlıkta şiddete son verilmelidir” dedi. 

Milletvekili seçilemeyeceğini anlayanlar iftira yalan dolu korsan gazete bastırıp dağıttılar Milletvekili seçilemeyeceğini anlayanlar iftira yalan dolu korsan gazete bastırıp dağıttılar

“LİYAKATLİ VE ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETİ GELECEK”

İYİ Partili Gürhan Özcan son olarak şu ifadeleri kullandı, “AK Parti iktidarı şehir hastanelerine hasta garantisi vererek Türkiye’nin sağlık sistemini paraya dayalı bir sistem haline çevirdi. Sağlık, tüm kesimler için erişilebilir olmalıdır. Sağlık hizmetine erişebilen hastalara aylarca randevu verilmiyor. Tüm bunların nedeni liyakatsiz yöneticilerin hem sağlık çalışanlarını hem de hastaları kıskaca almasıdır. Söz veriyoruz ki 15 Mayıs sabahına Millet İttifakı’nın liyakatli kadrolarıyla uyanacağız ve doğru, ücretsiz bir sağlık sistemini hayata geçireceğiz”