Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Sizler liderinizi ne soğana, ne patatese kurban etmezsiniz” açıklaması siyasetçiler ve kamuoyundan tepki toplamaya devam ediyor.

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına sert cevap verdi.

“HALKI KUTUPLAŞTIRARAK HAYAT PAHALILIĞINI GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

İYİ Partili Eryılmaz, “Meydanlara çıkıp utanmadan vatandaşları dinimiz ve bayrağımız üzerinden kutuplaştırmaya devam ediyorlar. AK Parti yöneticilerinin bu politikayı izlemesinin tek nedeni hayat pahalılığının üstünü kapatmaya çalışmalarıdır, ancak artık mızrak çuvala sığmıyor. Enflasyon gerçeği TÜİK’in makyajlı rakamlarıyla değiştirilemiyor. Milletimiz, ‘Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık’ diyenlerin yalandan milliyetçi söylemlerine inanmıyor. Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı’nı sokak ortasında torbacılara vurdurtanların samimiyetine inanmıyor” dedi.

MHP'li Erkan Akçay "Öcalan ister AK Parti yapar" dedikten sonra şimdi AK Partililerden oy istiyor MHP'li Erkan Akçay "Öcalan ister AK Parti yapar" dedikten sonra şimdi AK Partililerden oy istiyor

“TÜRK MİLLETİ SİZE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR DERS VERECEK”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Hatırlarsanız birkaç ay önce de milyonluk arabayla gezen, Manisa’ya uğramayan AK Parti’nin Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ‘gerekirse patates soğan yeriz’ demişti. Öyle bir düzen yarattılar ki, kendilerinden olmayan herkes fakirlikle boğuşuyor. 14 Mayıs’a sayılı günler kaldı. Sırf bir partiye üye olduğu için servet edinenlerden bu millet hesabı sandıkta soracak. Hayat pahalılığına, patates soğana, dalga geçtiğiniz bu halka yenileceksiniz”