A Milli Takım formasıyla Avusturya'ya attığı gol sonrası 'bozkurt' hareketi yapması nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu tarafından Melih Demiral'a 2 maç ceza verilmesi üzerine İYİ Parti Hatay Milletvekili Adnan Şefik Çirkin 'bozkurt' işaretinin 'Türklerin ulusal sembolü olarak kabul edilmesi' için kanun teklifi verdi.

İyi̇ Parti'den “Bozkurt”  Kanun Teklifi (4)

Kanun teklifinin meclise sunulmasının ardından bir açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir,

“Bozkurt 4 bin yıllık kadim Türk milletinin sembolüdür. Hiçbir şekilde siyasi bir kuruma ya da tekele indirgenemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bozkurt simgesine verdiği önemi de hepimiz çok iyi biliyoruz. Milli sporcumuz Merih Demiral’ın Türk milleti’nin sembolü olan Bozkurt işaretini sevincinde kullanmasına 2 maç men cezası veren UEFA çifte standart uygulayıp haksızlık yapmaktadır.

Batı’nın Türk ve İslam düşmanlığı bu kararla bir kez daha tescillenmiştir. Yaşanan bu sürecin ardından Hatay Milletvekilimiz sayın Adnan Şefik Çirkin gazi meclise bir kanun teklifi sunmuş ve kanun teklifinde Bozkurt sembolünün ulusal sembol olarak kabul edilmesi gerektiğini belirtmiştir.

Bizlerde vekilimizle aynı düşünce içerisinde olduğumuzu yineliyoruz ve A milli futbol takımımıza Hollanda ile yapacakları maçta başarılar diliyoruz. Türk milleti sonuna kadar arkalarında olacaktır. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

İyi̇ Parti'den “Bozkurt”  Kanun Teklifi (7)

Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu başvuralı başladı Güvenlik Bilimleri Fakültesi ve Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu başvuralı başladı

İyi̇ Parti'den “Bozkurt”  Kanun Teklifi (1)

İyi̇ Parti'den “Bozkurt”  Kanun Teklifi (6)

İyi̇ Parti'den “Bozkurt”  Kanun Teklifi (5) 

Kaynak: HABER MERKEZİ