Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan İYİ Parti lideri Meral Akşener, iktidara çarpıcı eleştirilerin yer aldığı açıklamalarda bulundu. Akşener, partisinin 5. kuruluş yıldönümüne değinerek başladığı konuşmasında, iktidarın faiz politikasına tepki göstererek, "Siz, Sayın Erdoğan’ın faize karşıyım pozlarına bakmayın. Bu dünyada, faizcilerin en çok sevdiği kişi, Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bir yandan, “Faizle savaşıyorum.” masalıyla milletimizi meşgul ederken, öte yandan ne yapıyor? Milletin hazinesini, gidip tefecilerin ayaklarına seriyor. 2022 yılı bütçesinde, 240 milyar lira faiz ödemesi öngörmüşlerdi.

Şimdi ne diyorlar? Faiz gideri, 330 milyar lira. Üstelik, öyle de rahat söylüyorlar ki… Arada, 90 milyar lira fark var, ama bunlarda, en küçük bir utanma belirtisi bile yok. Bir düşünün. O 90 milyar lirayla, neler yapılmazdı ki?…dedi.

Konuşmasına devam eden Akşener AKP'li Mahir Ünal'ın Türkçe ve Cumhuriyeti hedef alan sözlerine tepki göstererek şunları söyledi;

Tarihi, fesli meczuplardan öğrenmiş, bir sözde entelektüelin, hezeyan dolu şu analizine bakar mısınız? Neymiş? Bu fevkalade aydın arkadaşımız, Çığır açıcı düşüncelerini, Türkçe dilinde üretemiyormuş.

Manisa'yı üzen haber gece yarısı geldi. MHP İl Başkanı Murat Öner vefat etti Manisa'yı üzen haber gece yarısı geldi. MHP İl Başkanı Murat Öner vefat etti

Sadece konuşabiliyormuş, ve bundan da çok müzdaripmiş… İşte size, “keşke yunan kazansaydı.” diyen ucube bir zihniyetin, Kahramanmaraş şubesi. Milli mücadelede, destan yazan Kahramanmaraşlıların şanına, ve Arslan Bey’in aziz hatırasına, dil uzatan bu arkadaşa, buradan hatırlatmak istiyorum: Biz, ezelden beri Türkçe konuşuyoruz. Yani Cumhuriyet ile birlikte, bizim dilimiz değişmedi, sadece alfabemiz değişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener konuşmasının son kısmında ise ; "Aslında bugünkü mücadele; Ak Parti ve İYİ Parti mücadelesi değildir. Bugünkü mücadele; Vahdettin’in gemisine binenlerle, Mustafa Kemal’in büyük vizyonunun, peşinden gidenlerin mücadelesidir. Ve bizler, dimdik ayakta oldukça, kirli amaçlarına asla ulaşamayacaklar! Hürriyetine aşık aziz Türk milletine, asla diz çöktüremeyecekler! Bu kadar açık, bu kadar net". diyerek sözlerini bitirdi.