2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi İYİ Parti önceki dönem Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, düzenlediği İYİ Parti üyeleri için geniş katılımlı iftar davetinin ardından milletvekili aday adaylığını kamuoyuna duyurdu. 

Milletvekili seçilemeyeceğini anlayanlar iftira yalan dolu korsan gazete bastırıp dağıttılar Milletvekili seçilemeyeceğini anlayanlar iftira yalan dolu korsan gazete bastırıp dağıttılar


 
Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde yapılan iftar daveti ve milletvekili aday adaylığı açıklamasına 2 bin 500’den fazla partili katıldı. 
 
Semazen gösterisinin ardından ilahi dinletisi ve dualar eşliğinde oruç açıldı.
 
İYİ Partili Hasan Eryılmaz, iftarın ardından tüm salonu alkışlatan bir konuşma yaptı. 

“PARTİMİZİ BİR AN OLSUN YALNIZ BIRAKMADIK”

Milletvekili aday adaylığını duyuran Hasan Eryılmaz, “12 ayın sultanı olan Ramazan ayında, iftar soframızda sizlerle birlikte olduğum için mutluluk duyuyorum. Kötülükten ve şahsi ihtiraslardan arındığımız, soframıza dostluk aşıladığımız Ramazan ayımız mübarek olsun. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Değerli yol arkadaşlarım, Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in öncüsü olduğu iyilik hareketi, yıllar içerisinde Türkiye’nin tüm kesimlerine hitap eden bir kitle partisine, İYİ Partimize dönüştü. Partimizin kuruluşu öncesinde, kuruluşunda, teşkilatlanma sürecinde, bu davanın her adımında sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in ve sizlerin yanında yürümekten onur duydum. 4,5 yıllık İl Başkanlığı görev sürem boyunca her zaman yan yanaydık.  Gece gündüz, soğuk sıcak, yağmur çamur demeden çalıştık. İYİ Partimizi Manisa’da hep birlikte yükselttik. Her mahalleye ayak bastık, her vatandaşımızın hatırını sorduk. Hem maddi, hem manevi olarak partimizi bir an olsun yalnız bırakmadık” dedi.

“İYİ PARTİ DOĞUMUNDAN KOŞUŞUNA ŞAHİTLİK ETTİĞİM BİR ÇOCUĞUM GİBİ ARTIK”

İYİ Partili Eryılmaz, “Elbette iyilik hareketine güç katmak için hepimiz çok büyük fedakarlıklar yaptık. Yeri geldi ailemizi, yeri geldi hayatımızı, yeri geldi işimizi ihmal ettik. Tüm bunlara rağmen, tiyniyetsiz kişiler tarafından hedef gösterildik ama asla yılmadık. İyi günde de, kötü günde de hep yan yana, hep omuz omuzaydık. Birimiz düştüysek birimiz kaldırdı, birbirimize güç verdik. Yokluğu da, varlığı da paylaştık. Mücadelemizi büyütmek için elimizi değil, gövdemizi ortaya koyduk. Dostlarım, biz iyi parti’yi manisa’da hep birlikte, dimdik ayakta tuttuk! Bizler koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren iyiler olduk. Bir avuçtuk, milyonlar olduk. Hani derler ya, “çocuğum gibi” diye. İYİ Parti benim doğumundan emekleyişine, yürüyüşünden koşuşuna şahit olduğum bir çocuğum gibi artık” 

BİRLİK VE DAYANIŞMA MESAJIYLA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

İYİ Parti Manisa Milletvekili aday adayı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Bugün burada; yine sizlerin huzurunda, İYİ Parti Manisa Milletvekili Aday Adaylığımı tüm kamuoyuna duyuruyorum. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu gazi meclisimizde; Şehzadeler şehri Manisamızı ve ‘çocuğum’ dediğim partimi hakkıyla temsil edeceğimin taahhüdünü veriyorum. Aramızda partimize güç katan diğer milletvekili aday adaylarımız da var. Tüm aday adaylarımızla biriz, beraberiz. Hedefimiz yalnızca ve yalnızca birlik ve dayanışma içerisinde milletimize hizmet etmektir.  Aday adaylıklarını açıklayarak partimize güç katan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Kendilerine başarılar diliyorum. Türk milletine hizmet etmek için çıktığım bu yolda verdiğiniz ve vereceğiniz her destek için siz değerli partililerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah çıktığımız yolu hayırlı eylesin, Rabbim utandırmasın” 

ERYILMAZ'IN KONUŞMASI BÜYÜK ALKIŞ ALDI

İYİ Partili Hasan Eryılmaz'ın aday adaylığını açıkladığı konuşması, salondaki partililer tarafından dakikalarca alkışlandı. Program, hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

WhatsApp Image 2023-03-26 at 13.19.19WhatsApp Image 2023-03-26 at 13.19.18WhatsApp Image 2023-03-26 at 13.19.17 (1)WhatsApp Image 2023-03-26 at 13.19.16WhatsApp Image 2023-03-26 at 13.19.15 (2)2