Sağlık Sen’den personele ‘mobbing’ iddiası

21 Eylül 2016 Çarşamba, 17:22

MEMUR- Sen Manisa İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, Soma, Kırkağaç ve Kula ilçelerinde sağlık çalışanlarına ‘mobbing’ uygulandığını öne sürerek, görevlileri tedbir almaya davet etti.

Manisa’nın Soma, Kırkağaç ve Kula ilçelerinde hizmet veren devlet hastanelerinin yöneticilerini tek adamcılıkla suçlayan Mustafa İrğat, yazılı bir açıklama yaparak personele mobbing uygulandığını ileri sürüp, çalışanların ‘gitseler de kurtulsak’ diye serzenişte bulunduğunu ifade etti. Sağlık alanında herkesin, millete hizmeti kendisine şiar edinmesi gerektiğini vurgulayan İrğat, Sağlık-Sen olarak istişarenin önemine dikkat çekerek “Elindeki kısıtlı imkanlar ile büyük fedakarlıklar gösteren bulunduğu kuruma güç ve değer katan yöneticilerimiz çoğunlukta olsa da, ne yazık ki üzülerek ifade ediyoruz bunun dışında tutacağımız, personele mobbing uygulayan, baskıcı tutumları ile personeli yıldıran, sözlü hakaretlere varan ifadelerde bulunan, istişareye kapalı, ben merkezci ve egolarının kurbanı yöneticilerin olduğu da, su götürmez bir gerçektir. Küçük dağları ben yarattım edasında, çalışanın sorununu dinlemeyen, kendisini çiftlik sahibi gibi gören, birlikte çalıştığı yönetici ve personelin fikirlerini önemsemeyen, personele hakaretlere varan ifadelerde bulunan ve nihayetinde başarısızlığa mahkum olan bu yöneticiler maalesef sağlık çalışanlarını da bulundukları yerlerden kaçmanın yollarını aramaya mecbur bırakmışlardır. Soma Devlet Hastanesi, Kırkağaç Devlet Hastanesi ve Kula Devlet Hastanesi idarecileri acaba sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara daha ne kadar duyarsız kalacaklardır? Bahsi geçen kurum yöneticileri bu güne kadar hastanelerinde personeline zulüm ve baskı politikası güderek çalışma prensibi edinmişler, ancak artık tahammül sınırlarının sonuna gelmişler” dedi.

“İDDİALARI TARAFSIZCA ARAŞTIRACAĞIZ”

Mustafa İrğat’ın iddialarına yazılı bir açıklama yaparak yanıt veren Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz ise, şikayetleri dikkate alacaklarını belirterek “Mustafa İrğat ile görüşerek Soma, Kırkağaç ve Kula devlet hastanelerinde yaşandığı iddia edilen mobbing ile ilgili bilgi ve belgeleri talep ettim. Eğer yöneticilerimizden kaynaklanan böyle bir durum varsa gereken yapılır. İddiaları tarafsızca araştıracağız. Bunun için gerekli talimatları verdim” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir