Devlet hastanesinde ‘liposuction’ hizmeti

08 Aralık 2016 Perşembe, 11:49

MANİSA Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Polikliniği’nde, deri altında toplanan yağ birikimlerinin vakum cihazına bağlı ince kanüller kullanılarak alınma yöntemi olarak bilinen yağ emme ameliyatı ‘liposuction’ yapılmaya başlandı.

Manisa Devlet Hastanesi’nde liposuction yapmaya başladıklarını söyleyen Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özlem Özgenç, her yaş ve cinsiyetteki erişkin hastalara bu yöntemi uygulayabildiklerini belirtti. Özgenç, “Liposuction ameliyatı hastanemizde ücretli olarak yapılmaktadır. Ücreti, yapılacak bölgeye ve işlemin yaygınlığına göre değişebilir. Hastanemizde yapılan diğer estetik ameliyatları öğrenmek ve ameliyat açısından değerlendirilmek üzere halkımızı Plastik Cerrahi Polikliniğimize bekliyoruz” dedi.

Bölgesel yağ birikimlerinin spor yapmaya, ısrarlı diyet programlarına rağmen bir türlü yok edilemeyen inatçı birikimler olduğunu ifade eden Özgenç, “Liposuction ile yağ çekme, deri altında toplanan yağ birikimlerinin vakum cihazına bağlı ince kanüller kullanılarak alınması yöntemidir. Kanüller, büyük bir enjektöre bağlıdır. Bu yöntemde içi boş enjektörler ile vakum yapılır. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. Yanak, gıdı, kollar, uyluk ve bacaklar, ayak bilekleri, diz çevresi, sırt, karın ve kalça gibi akla gelebilecek her bölgedeki inatçı yağlardan bu işlemle kurtulmak mümkündür. Yağlara ek olarak, bu işlemden sonra kalça bölgesindeki selülitlerde de belirgin azalma görülür” diye konuştu.

YARA İZİ KALMAZ

Liposuction yapılacak bölgeye göre genel anestezi, bölgesel anestezi ve lalokal anestezi seçilebileceğine de dikkat çeken Özgenç, “Belli yerlerden yapılan 3-5 milimetrelik kesilerden girilir, bu işlem için özel olarak üretilmiş ince borularla cildin altındaki fazla yağlar emilir. Ameliyat sonrasında çok yoğun bir ağrı olmaz. Hastalar birkaç saat içinde günlük işlerini rahatlıkla görebilecek, hatta ertesi gün işe geri dönebilecek duruma gelirler. Boruların giriş yerleri dışında yara izi kalmaz, bu küçük izler de bir süre sonra belli belirsiz bir hal alır. Liposuction sonrasında cildin kendini daha kolay toparlaması, tabana yapışması ve içeride sıvı birikmemesi için altı hafta boyunca özel üretilmiş korseler takılır” dedi.

Özgenç, yağ emme ameliyatı ücretinin bölgeye göre 2 bin TL ila 4 bin TL arasında değiştiğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir