Akgedik Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursunda El sanatları kursuna katılan 47 yaşındaki görme engelli kursiyer Memnune Gül, birbirinden güzel el işleri yapıyor.

Akgedik Hanımlar Lokali ve Meslek Edindirme Kursu’nda kursiyerler, Yunusemre İlçe Halk Eğitim Merkezinden öğretmenler eşliğinde birçok alanda eğitim görüyor. Lokalde eğitim görenlerden 47 yaşındaki görme engelli kursiyer Memnune Gül, katıldığı el sanatları kursunda el emeği göz nuru takılar tasarlıyor, el işi yapıyor.

Engelli Olmasına Rağmen Yaptıkları Hayran Bıraktı (4)

Kursun kendisine çok şey kattığını belirten Gül,

“28 yaşından sonra göz rahatsızlığımın ilerlemesi sonucu görme kaybı oldu. O günden beridir görme sorunu yaşıyorum. Akgedik Hanımlar Lokaline Eylül başında başladım. Hocalarımız çok iyi anlayışlı. Çalışanlarımız bana karşı çok iyi davranıyor. Burada Kur’an-ı Kerim okuma kursu, takı tasarım, el sanatları kursuna katılıyorum. Kurs hocalarının bana davranışları iyi oldukları sürece ürettiğim eserleri daha iyi yapabileceğime inanıyorum” dedi.

Engelli Olmasına Rağmen Yaptıkları Hayran Bıraktı (3)

Kursun El Sanatları Öğretmeni Nevin Akçor, görme engelli kursiyerin herkese örnek olduğunu söyledi. Azmin, başarının engel tanımadığını ifade eden Akçor,

“Memnune çok başarılı. Ben ona yapamazsın dediğim şeyleri ilk anlattığım andan itibaren başardı. Bir çok ürünü kendisinin yaptıkları ürünler” diye konuştu.

Engelli Olmasına Rağmen Yaptıkları Hayran Bıraktı (2)

Lokal Sorumlusu Ayşegül Uygur ise,

“Renkleri bile kendisine tarif ettiğimizde şaşırmadan ayırabiliyor. Çok güler yüzlü sevecen birisi. Sabahtan Kur’an-ı Kerim okuma kursuna geliyor. Öğleden sonrada el sanatları kursuna katılıyor. Diyaloğumuz çok iyi. Çok başarılı bir kursiyer” şeklinde konuştu. 

Dr. Özcan, SMA hastalarına bağışta örnek oldu Dr. Özcan, SMA hastalarına bağışta örnek oldu
Kaynak: HABER MERKEZİ