Türk-Yunan Ticari İşbirliği Midilli Adası’na Taşındı

01 Temmuz 2014 Salı, 10:27

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yunanistan’ın Midilli Adası’nda bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Midilli EXPO, Ege Ticaret Kültür ve Turizm Fuarı’na katıldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın 3 gün süren fuarda açtığı stand, fuarı gezmeye gelen misafirlerin ilgi odağı oldu. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı üyelerin ürünleri fuar süresince sergilendi.

Fuarın açılışını gerçekleştiren, Yunanistan Adalet Bakanı Haralambos Athanosiu, Milletvekili ve Geçmiş Dönem Ege Bakanı Nikos Sfunakis, Kuzey Ege Bölge Valisi Nasos Yakalis, Midilli Belediye Başkanı Dimitris Vunatsos, Midilli Milletvekili Pavlos Voyagis, Atina Meslek Odası Başkanı Yorgos Benetos, Midilli Ticaret Odası Başkanı Trasos Kalogridis stantları dolaşarak işbirliği temennisinde bulundular. Türkiye’den Belediyelerin, Ticaret Odaların ve çeşitli firmaların yer aldığı fuara, Yunanistan’ın diğer bölgelerinden işadamları, tüccarlar ve girişimciler de katıldı.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Bankoğlu, Tolga Tunç Çalışkan, Mehmet Fatih Özer ve Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Yılmaz’dan oluşan heyet, bu yıl ikincisi düzenlenen fuarda çeşitli temaslarda bulundular.

Fuar öncesinde Midilli’ye giden Manisa heyeti Midilli Ticaret Odası Başkanı Thrasivoulos Kalogridis’i makamında ziyaret ederek karşılıklı ticari ilişkileri değerlendirdiler. İki ülke arasındaki ticaret hacminin artması gerektiğine dikkat çeken heyet, Manisa’nın hem tarım alanında hem de sanayi alanında önemli bir il olduğunu vurgulayarak BALO projesi hakkında bilgi verdiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir