31 Mart yerel seçimlerine saatler kaldı. 5 yıl boyunca yaptığı hizmetlerle Akhisar halkının her zaman yanında olan, ihtiyaçlarına hızlı çözümler üreten Akhisar Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Akhisar’da belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiledi. Yapılan anketlerde her zaman Türkiye’nin en başarılı belediye başkanları arasında gösterilen Başkan Dutlulu, görev süresi boyunca belediye başkanlığı maaşını hiç almadı, tüm maaşını Akhisarlı öğrencilere burs olarak bağışladı. ‘Bazı işler para için yapılmaz’ diyen Dutlulu, kendisini bağrına basan, destek veren tüm Akhisar halkına teşekkür etti.

Tahir Ün Caddesinde başlayan zafer yürüyüşüne katılan binlerce vatandaş, zafer şarkıları, alkışlar ve sloganlar eşliğinde Çınarlı Kapı meydanına yürüdü.

Dilovası'nda ilk mecliste ilk görevler belirlendi Dilovası'nda ilk mecliste ilk görevler belirlendi

Dutlulu, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu vurgulayarak,

“Umutları yeşertmek için çıktığımız bu hizmet yolculuğunda bize sahip çıkan, bağrına basan tüm Akhisarlılara sonsuz teşekkürler. Sizlerin desteğini asla boşa çıkarmayacağım” diye konuştu.

“Akhisar’da yeniden destan yazacağız”

 “Akhisar halkının baharı büyük bir coşkuyla beklediğini bu akşam herkes bir kez daha gördü” diyerek sözlerine başlayan Başkan Dutlulu,

“Umutları yeşertmek için çıktığımız bu hizmet yolculuğunda bize sahip çıkan, son mitingimizde Çınarlı Kapı meydanını doldurup taşıran tüm Akhisarlılara sonsuz teşekkür ediyorum.  Allah’ın izniyle, 31 Mart’ta sandıkları patlatacak ve Akhisar’da yeniden destan yazacağız”  dedi.

Dutlulu Akhisarlılara Teşekkür Etti (6)

“Biz onlar gibi değiliz”

Akhisar’ın tüm mahallelerinin kendisine eski Akhisar Belediye Başkanı Ahmet Dutlulu’nun yadigârı olduğunu söyleyen Dutlulu,

“Biz onlar gibi değiliz. Kimseye iftira atmadık, yalan söylemedik, kimsenin ailesine hakaret etmedik, kötü konuşmadık. Temiz ve doğru siyaset yaptık. Şunun rahatlığı içerisindeyim; kimseye yalan söylemeden hakaret etmeden bu seçim kampanyamızı tamamlıyoruz. Şu mübarek Ramazan ayında, manevi olarak hepimizin duygu dolu olduğu günlerde, biz yine doğru olacağız, iyi olacağız, kimsenin kalbini kırmadan seçim kampanyasını tamamlayacağız.  Buradan tüm Akhisar halkımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

“Sizin için çok çalışırım”

“Kim bu şehir için daha çok çalıştıysa, kim Akhisar’ı, Akhisarlıları daha çok seviyorsa oyunuzu ondan yana kullanın” diye söyleyen Dutlulu,

“Biz halkımızı, vatanımızı, bayrağımızı ve ülkemizi çok seviyoruz. Göreve gelir gelmez belediye hizmet binasına TC tabelalarını biz taktık. Bununla gurur duyuyoruz. Kapalı kapılar arkasında yönetilen belediyeyi halkın belediyesi yaptık. Yarın halkımız sandıklara gidecek. Ben herkesin elini vicdanına koymasını istiyorum. Bir tarafta onların 15 yıl boş geçen dönemleri, diğer tarafta bizim hizmet ve eser dolu 5 yılımız var. Vicdan terazisine koyun. Kim bu şehir için daha çok çalıştıysa, kim Akhisar’ı, Akhisarlıları daha çok seviyorsa oyunuzu ondan yana kullanın. Ben bu konuda iddialıyım. Sizleri çok seviyorum, sizin için çok çalışırım” dedi.

Dutlulu Akhisarlılara Teşekkür Etti (4)

“Biz bu hatalı siyaseti değiştirdik”

“Başkanlık koltuğuna oturduğumda parti rozetimi çıkardım ve Türkiye Cumhuriyeti rozetini taktım, herkesin belediye başkanı oldum” diye vurgulayan Dutlulu, 

“Biz görev süremiz boyunca hizmetlerimizi yaparken hiçbir vatandaşımıza partisini sormadım. Önceki dönemde bunlar sorulurdu. Biz bu hatalı siyaseti değiştirdik. Başkanlık koltuğuna oturduğumda parti rozetimi çıkardım ve Türkiye Cumhuriyeti rozetini taktım, herkesin belediye başkanı oldum. Biz nasıl hizmetlerimizi yaparken siyasi düşünmediysek, şimdi bu hizmet yolculuğunda farklı siyasi görüşlerdeki tüm halkımızın desteklerini bekliyorum.  İnşallah yarın akşam binlerce Akhisarlı, Milli Egemenlik Meydanında Atatürk Anıtı önünde zaferi kutlayacak. Akhisar, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına zafer ile girecek” dedi.

Dutlulu Akhisarlılara Teşekkür Etti (2)

Dutlulu Akhisarlılara Teşekkür Etti (3)

Kaynak: Haber Merkezi