Manisa Mesir Festivali'nin marşı bestelendi Manisa Mesir Festivali'nin marşı bestelendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayındırlık Mahallesi’nde oldukça kalabalık bir toplantı gerçekleştirdi. Manisalıların Tabane olarak bildiği bölgede yaşayan vatandaşların katıldığı toplantıda, CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek ve CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay buradaki vatandaşlara seçim projelerinden bahsetti. Ortalama olarak iki senedir bölgenin en büyük sıkıntılarından biri olan kentsel dönüşüm hakkında konuşan Durbay,

“Kentsel dönüşümün en kötü örneğini Tabane bölgesinde görüyoruz. 2024 yılında kentsel dönüşüm adı altında size modern sürgün yaşatıyorlar. Sizlere bundan yaklaşık iki sene önce tek taraflı terk belgesi imzalatarak, evlerinizden çıkardılar” diye konuştu.

Durbay’dan Tabane’ye Sosyal Belediyecilik Sözü (7)

Tabane bölgesinde yaşayan vatandaşların kentsel dönüşüm vaatleriyle kandırıldığını ve sürekli olarak mağdur edildiğini belirten Durbay,

“200-300 bin liraya ev sahibi olacaksınız dediler üzerinden iki yıl geçti hala hiçbir şey yapılmıyor. Üç bin lira kira desteği sağlıyorlarmış, bugün üç bin lira kiraya bir ev varsa gelsinler göstersinler. Bugün sizi yine modern sürgünle tehdit ediyorlar. Biz gelmezsek evlerinize kavuşamazsınız diyorlar. Siz hiç merak etmeyin. Biz Tabane’nin güzel insanlarına evlerini en kısa zamanda teslim edeceğiz. Tabane’yi, Manisa’yı 35 yıllık imar planlarından kurtaracağız. Tabane’de sizlere yaşattıkları modern sürgüne son vereceğiz!” diye konuştu.

Durbay’dan Tabane’ye Sosyal Belediyecilik Sözü (3)

“Hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmayağız”

Hiçbir mahalleye ayrımcılık yapmadan eşit bir şekilde hizmet vereceklerini önemle vurgulayan Durbay,

“Hiçbir mahallemizi birbirinden ayırmayacağız. Tabane bölgesinde de çocuklarımız açacağımız kreşlere gidebilecek. Oyunlar oynayacak, akranlarıyla sosyalleşecek. Böylece ailelerinin de hayata katılmaları kolaylaşacak. Tüm okullarımıza öğrencilere ücretsiz yemek vereceğiz. Aileler çocuğum bugün okulda ne yiyecek diye düşünmeyecek” diye konuştu.

Durbay’dan Tabane’ye Sosyal Belediyecilik Sözü (5)

Durbay’dan Tabane’ye Sosyal Belediyecilik Sözü (4)

Kaynak: Haber Merkezi