Ahmet ÜNSAL/ Manisa

Diyanet'in Bütçesi MİT'e Ayrılan Bütçenin 5 Katı Diyanet'in Bütçesi MİT'e Ayrılan Bütçenin 5 Katı

Türkiye Cimhuriyet’inin kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk  ‘ün ölümünün 84. Yıldönümü nedeniyle CHP Manisa Şehzadeler İlçe Örgütü  ile ADD Şubesi ortaklaşa ‘ Minnet’ Lokması döktürdü.
      Türkiye’nin en büyük pazarlardan birisi olarak nitelendirilen Şehzadeler ilçesindeki Perşembe pazarı gidişindeki kavşakta döktürülen Minnet Lokmasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi,
   Lokmanın döküm işlemi okunan dualarla başladı.10 Çuval üzerinden gün boyu döktürülen Mine lokması etkinliğine CHP İL başkanı Semih Balaban,Yunusemre ilçe Başkanı Yalçın Arcak,ADD Manisa Şube Başkanı Hamza Kopal,Kadın Kolları İl Başkanı Şadiye Uysal,Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca,DP MANİSA il başkanı İdris Mecek,Deva partisi Başkan yardımcısı ve partililer katıldı.
    Başkan Hakan Gürtunca, lokma döküm sırasında yaptığı açıklamasında     “Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk ve Tüm Şehitlerimiz için CHP Şehzadeler İlçe Örgütü ve ADD Manisa Şubesi olarak Minnet Lokması döktürdük.Lokma törenimize ilgi gösteren vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün anlıyoruz ki Atatürk bu ülke için büyük bir değer. Cumhuriyet gibi rejimin önderliğini üstlenmenin ötesinde gerçekleştirdiği devrimlerle dünya liderlerinde büyük beğenisini kazanmanın ötesinde yönetim sistemlerini onun yönetim biçimini de rol model seçtiler. Dünyada önünde ceket iliklenmiş Başkada bir lider dünyaya gelmedi. Biz bugün için yaptıkları ile adını tarihe büyük lider Önder olarak yazdıran Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84. Yılını onurla ve gururla anıyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2022-11-10 at 21.12.28WhatsApp Image 2022-11-10 at 21.12.28 (1)WhatsApp Image 2022-11-10 at 21.12.29