CBÜ İşletme Fakültesi’nde düzenlenen mezuniyet törenine katılan Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Törende öğrencilere seslenen Başkan Durbay “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’i çok çalışarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza inancım tamdır. Hepinize tüm yaşamınız boyunca başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

CBÜ (Celal Bayar Üniversitesi) İşletme Fakültesi’nde 130 öğrenci, düzenlenen mezuniyet töreni ile sembolik diplomalarını alarak, yeni hayatlarına ilk adımlarını attı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan törende CBÜ Rektörü Prof.Dr. Rana Kibar’ın yanı sıra, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri de hazır bulundu.

Cbü Mezuniyet Heyecanına Öğrencisi Olan Başkan Durbay Eşlik Etti (2)

“Yolunuz açık olsun”

Törende yaptığı konuşmada öğrenci ve ailelerine seslenen Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, kendisinin de CBÜ’de öğrenci olduğunu ve doktora yaptığını, aynı kampüste öğrencileri ile birlikte aynı havayı soluduğunu dile getirerek şöyle devam etti:

“Milli Mücadele yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın ismini taşıyan Celal Bayar Üniversitesi Ege Bölgesi’nin en büyük 3. üniversitesinden birisi olmasının yanı sıra, ülkemizin dört bir yanında mezun verdiği öğrencilerinin başarılarıyla da bilinmektedir. Bugün mezun olan genç arkadaşlarım, bundan böyle iş hayatının dinamikleri içerisinde kariyerlerinize devam edecek, ülkemiz ekonomisine önemli kazanımlarda bulunacaksınız. Her birinizin alanlarında donanımlı, problem çözebilen yöneticiler ve girişimciler olacağınıza yürekten inanıyorum. Sevgili genç arkadaşlarım, “Bütün ümidim gençliktedir” diyen bağımsızlık mücadelemizin kahramanı, Başkomutan, Başöğretmen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyet’i çok çalışarak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracağınıza inancım tamdır. Hepinize tüm yaşamınız boyunca başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun.”

Yunusemre'nin minikleri karne alıp kep attı Yunusemre'nin minikleri karne alıp kep attı

Cbü Mezuniyet Heyecanına Öğrencisi Olan Başkan Durbay Eşlik Etti (4)

CBÜ Rektörü Prof.Dr. Rana Kibar da, 130 öğrenciyi mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek,

“Bizlere 4 yıl önce emanet olarak verdiğiniz çocuklarınızı değerli öğretim üyelerimizle her birini alanında uzman donanımlı birer meslek sahibi olarak yetiştirdik ve bugün onları sizlere geri veriyoruz. Onların bu başarıları ile ne kadar gurur duysanız azdır” dedi.

Cbü Mezuniyet Heyecanına Öğrencisi Olan Başkan Durbay Eşlik Etti (1)

Konuşmaların ardından öğrencilere sembolik diplomaları verildi ve geleneksel kep atma etkinliği gerçekleştirildi.

Cbü Mezuniyet Heyecanına Öğrencisi Olan Başkan Durbay Eşlik Etti (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ