Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çaycuma-1 sondajında 58 milyar metreküp doğalgaz bulunduğunu açıkladı.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjde olarak açıkladığı doğalgaz haberini değerlendirdi.

“HER SEÇİM DÖNEMİNDE YENİ DOĞALGAZ REZERVİ BULUYORLAR”

Manisa FK, Teknik Direktör Yalçın Koşukavak ile sözleşme imzaladı Manisa FK, Teknik Direktör Yalçın Koşukavak ile sözleşme imzaladı

Başkan Eryılmaz, “AK Parti iktidarı her seçim döneminde olduğu gibi bu seçim döneminde de doğalgaz bulundu müjdelerini paylaşmaya başladı. 18 yıldır sürekli doğalgaz buluyorlar ama ne hikmetse vatandaş bulunan doğalgazdan hiçbir zaman faydalanamıyor. Doğalgaz haberi hepimizi mutlu eder ancak AK Parti iktidarı, bu süreci yalnızca seçimlerde kendilerine fayda sağlaması için sürdürüyor. 2007, 2010, 2012 ve 2020’de de doğalgaz bulduk açıklaması yaptılar. Ortada hiçbir sonuç yok” dedi.

“LAFA DEĞİL İCRAATE BAKARIZ!”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Türk milleti, cebine yaramayan müjdelere karnı tok. Lafa değil, icraate bakarız. Tencere kaynamıyor. Neredeyse her yıl doğalgaz bulduk müjdesi veriyorlar ama vatandaşlarımız fatura korkusundan evde doğalgaz yakamıyor. Milletimiz bırakın doğalgazı, kömür fiyatları nedeniyle soba bile yakamaz duruma getirildi. Enerji Bakanı, Mart ayı sonunda Karadeniz doğalgazının sisteme verileceğini söylüyor. Hep birlikte izleyip göreceğiz. Umarız AK Parti iktidarı 19 yıldır olduğu gibi yine halka yalan söylemiyordur, ancak vaadler konusundaki karnelerine bakıldığında durum hiç de iç açıcı değil. 2023 seçimlerinde bu iktidar sandığa gömülecek ve İYİ Parti iktidarı Türkiye’yi yeniden şeffaflık ve demokratik bir anlayışıyla yönetmeye başlayacaktır”