Manisa İl Tarım Müdürü Bayram mesajı yayınladı Manisa İl Tarım Müdürü Bayram mesajı yayınladı

Hamarat Hanımlar’ sergisinin, yerel el sanatlarının yaşatılması ve kadın emeğinin değerinin vurgulanması açısından önemli bir etkinlik olduğunu ifade eden Başkan Dutlulu, serginin organizasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Akhisar Halk Eğitim Merkezi Giyim Kursu Öğreticisi Şehriban Hatip ve kursiyerleri tarafından Şirinköy Sosyal Tesisleri’nde hayata geçen kösele deri işleme, iğne oyası ve geleneksel el nakışı ürünlerin yer aldığı ‘Hamarat Hanımlar’ isimli sergiyi gezme fırsatı bulduk. Bu güzel sergide emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kadınlarımızın el emeği göz nuru ile hazırladığı bu ürünler, sanatın ve zanaatın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gösteriyor. Bu güzel sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Başkan Dutlulu, ‘Hamarat Hanımlar’ Sergisini Ziyaret Etti (1)

Kültür ve sanat faaliyetlerine önem verdiklerini ifade eden Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Pehlivan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kursiyerlerimizin ve öğreticilerimizin emekleriyle hazırlanan bu eserler, geleneksel el sanatlarımızın yaşatılması açısından büyük bir öneme sahip. Serginin hayata geçmesinde emekleri büyük olan hocamız ve kursiyerlerimiz başta olmak üzere katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum ”dedi.

Başkan Dutlulu, ‘Hamarat Hanımlar’ Sergisini Ziyaret Etti (6)

Akhisar Halk Eğitim Merkezi Giyim Kursu Öğreticisi Şehriban Hatip de sergiye olan ilgiden memnuniyet duyduğunu belirterek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Hep birlikte güzel bir sergiye imza attık. Kursiyerlerimiz, el sanatlarına olan sevgilerini ve yeteneklerini bu sergiyle ortaya koydu. Onlarla gurur duyuyorum. Sergimize katılan Akhisar Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ve kıymetli ailesine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Başkan Dutlulu, ‘Hamarat Hanımlar’ Sergisini Ziyaret Etti (4)

Sergi, sanatseverleri ve el sanatlarına ilgi duyanları bir araya getirerek keyifli anlar yaşattı.

Başkan Dutlulu, ‘Hamarat Hanımlar’ Sergisini Ziyaret Etti (2)

Başkan Dutlulu, ‘Hamarat Hanımlar’ Sergisini Ziyaret Etti (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ