Ramazan ayı boyunca her gün Akhisar'ın dört bir yanında vatandaşlarla birlikte iftar açan ve kurdukları iftar sofraları ile Ramazan’ın bereketini halk ile birlikte yaşayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ayrıca şehrin 8 farklı noktasında her gün ihtiyaç sahibi vatandaşlar için iftarlık dağıtımı yapıldığını söyledi.

“Sadece Ramazan’da değil yılın 12 ayı sıcak yemek”

Akhisar’a kazandırdıkları belediye aşevinde pişen sıcak yemeklerin sadece Ramazan ayında değil, yılın 12 ayı, her gün ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştığını ifade eden Başkan Dutlulu, Akhisar Belediyesi Aşevi’nin ilçeye ayrı bir güzellik ve değer kattığını belirtti.

Seyitahmet, Efendi, Ulucami, Reşatbey ve Atatürk Mahallerinde binlerce Akhisarlı’nın katılımıyla iftar sofrası kurduklarını söyleyen Dutlulu, bu akşam Cumhuriyet Mahallesi’nde 256 Sokak üzerinde verilecek olan iftar yemeğine tüm Akhisar’ı çağırdı.

Başkan Dutlulu, Akhisarlılarla Iftar Yaptı (1) Kopya

Konuşmasına “Ramazan ayı beraber olunca güzel” diyerek başlayan Dutlulu,

“Her yıl Ramazan ayının bereketini ve güzelliğini halkımızla birlikte paylaşıyoruz. Eski günlerde olduğu gibi Ramazan aylarımız sokaklarımızda, hep birlikte, sıcak sohbetlerle, yardımlaşma ve dayanışma ile geçiyor. Bu akşam Cumhuriyet Mahallesi 256 sokak önünde kuracağımız iftar soframıza tüm halkımızı bekliyoruz. Allah tutulan oruçları ve edilen duaları kabul, birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin” diyerek konuşmasını bitirdi.

Başkan Dutlulu, Akhisarlılarla Iftar Yaptı (2)

Dutlulu duyurdu | Akhisar’da taziye evi inşası bitti Dutlulu duyurdu | Akhisar’da taziye evi inşası bitti

Başkan Dutlulu, Akhisarlılarla Iftar Yaptı (4)

Başkan Dutlulu, Akhisarlılarla Iftar Yaptı (6)

Başkan Dutlulu, Akhisarlılarla Iftar Yaptı (3)

Kaynak: Haber Merkezi