2022-23 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Şehzadeler ilçesinde artan trafiğe dikkat çeken İYİ Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarına seslendi, “Okulların açılması ile şehir içi trafik Şehzadeler ilçesinde çıkmaza girmiştir. Şehzadelerin tam göbeğinde ikamet eden birisi olarak hergün bu sorunlarla karşı karşıya kalıyorum. İlçe Belediye Başkanı, Şehzadeler’de ikametgâh etmediğinden ve trafiğin yoğun saatlerinde trafikte olmadıklarından makam araçlarıyla vatandaşların sorunlarını görmüyorlar. Aynı şekilde Büyükşehir Başkanı şehirden çok uzak. Sadece şehir merkezine tören ve etkinliklerde geldiği için kendisi de bu zorluğu duyuyor ama çözüm noktasında kimseden hareket yok. Şehzadeler’de öyle bir trafik akışı ve sıkıntısı var ki anlatılmaz sadece yaşayarak görülür.

Manisa'da eroin ve esrar yakalandı: 3 gözaltı Manisa'da eroin ve esrar yakalandı: 3 gözaltı

"Sürücüler her an kaza ile karşı karşıyalar"

Sabahları Hükümet Caddesinden İstasyon Kavşağı’ na gelip oradan eski garaj istikametine dönecek araçlar her saniye kaza ile karşı karşıya kalıyor. Orada ne bir ışık ne de bir düzen var. Acele edip risk alan şöför kendisini karşıya atıyor. İnanın her an büyük bir kaza ve can kaybı yaşanabilir. Aynı şekilde Ruh Sağlığı Hastanesi'nin olduğu yerden Nurlupınar istikametine dönecek araç, dönebilmek için karşı şeritten gelen aracı görmeden yolu yarılamak zorunda kalıyor. Diğer bir yer de Ahmet Bedevi Mahallesi’nde stadyum yakınındaki benzinlikten şehir merkezine dönebilmek için sihirbazlık yapılmak zorunda kalınıyor. Bu tip tehlikeli onlarca mevkii var. Ayrıca yol kenarlarındaki bitkiler yüzünden çoğu araç karanbole dönüş yapıyor. Bu yerler illa ki can kaybı olduktan sonra mı yapılacak. Diğer ve önemli bir sorun da çoğu cadde ve yollarda yaya geciş çizgileri solmuş, silinmiş durumda. Araç sahipleri çizgileri fark edemiyor. Bazen bir araç yayaya yol verse, yanından geçen araç çizgiyi göremediği için durmuyor. Ayrıca okul çevrelerinde hız kesiciler yok veya yıpranmış araçlar hız kesmeden ilerliyor. Sokak aralarında çoğu kaldırımlar kırık ve düzensiz. Ama ne gariptir ki, devlet büyüğü geleceği zaman, geçeceği yollar 24 saat içinde boyandı onarıldı. Hız kesiciler kaldırıldı. Güzergahı pırıl pırıl oldu. İş bitti, diğer yollar kaldı,

buradan birinci dereceden sorumlu başkanlara sesleniyorum. Öncelik olarak vatandaşın can güvenliğini alın. Yaya geciş yollarını ışıklandırın, belirgin hale getirin. Birçok şeye yüz milyonlar harcanırken, burada yaya için bir boyayı çok görmeyin, öncelik prestij caddeler ve süslemeleri olmamalıdır. Şehzadeler üvey evlat muamelesi görüyor, hiçbir faaliyet yok. İYİ Parti iktidarında herkes mutlu ve güvenli, işin uzmanı, yaşadığı şehirde ikamet edecek başkan ve ekipleri olacaktır.