YILBAŞI ÖNCESİ ESNAFTAN HEDİYELEŞİN ÇAĞRISI

17 Aralık 2014 Çarşamba, 10:12

MANİSA Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) Başkanı Bahattin Akyüz; esnafın sıkıntı çektiğini, gizli bir krizin olduğunu söyleyerek piyasada sıcak para döngüsünün olmamasından yakındı. Yılbaşında vatandaşları hediye almaya davet eden Akyüz, yerli malına dikkat çekerek alışverişin de esnaftan yapılmasını istedi.

Yılbaşı öncesi vatandaşlara alışveriş yapmaları ve sevdiklerine hediye almaları konusunda çağrıda bulunan MESO Başkanı Bahattin Akyüz, esnafın zor durumda olduğunu ve yılbaşına bel bağladığını söyledi.

YERLİ MALI VURGUSU

Bayramlar ve özel günlerde hediyeleşmenin güzel bir davranış olduğunu söyleyen Akyüz, “Sevdiklerini mutlu etmek için bir şeyler aldığınızda esnafta kalkınır. Esnaf bu tür özel günlere bel bağladı. Esnafa can suyu olursa büyük fayda sağlar. Hem de hediye verdiğimiz insanları mutlu etmiş oluruz” dedi. Alışverişlerde özellikle yerli malı almaya özen gösterilmesini isteyen Akyüz, “Küçük esnafa önem verelim. Bu alışverişleri onlardan yapalım. Alırken mutlaka yerli malı almaya özen gösterelim. Son zamanlarda Çin mallarının insanlara zarar verdiğini görmekteyiz. Ayakkabıdan, kaleme deftere varana kadar her türlü Çin malı ürün tehlike arz ediyor. Alışverişleri de esnaftan yapalım” diye konuştu.

PİYASANIN DURGUNLUĞUNA DİKKATİ ÇEKTİ

Esnafın sıkıntı çektiğini ve gizli bir kriz olduğunu söyleyen Akyüz, piyasada sıcak para döngüsü olmamasından yakındı. Vatandaşın aşırı borçlandığını dile getiren Akyüz, “Piyasa çok durgun. Sıcak para döngüsü yok. Borsadan, dövize altına kadar bir türlü yerine oturmuyor. Piyasanın düzeleceğini sanmıyorum. Her sektörde bir durgunluk var. Piyasada istikrar yok. Herkes kriz yok der ama krizin devam ettiğini söyleyebiliriz. Sıcak para döngüsü olmayışı ve insanların aşırı derece borçlanmasından dolayı piyasa durma noktasında. Bilinçsiz borçlanma ve bankalardan dışarı paranın çıkmayışı büyük bir sorun. Piyasada istikrar yok” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir