YAŞLISINDAN GENCİNE 25 KADIN KUR’AN ÖĞRENDİ

27 Nisan 2015 Pazartesi, 22:27

İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi ve Yunusemre Müftülüğü tarafından verilen Kur’an Kursu’nu başarıyla bitiren 25 kadın, düzenlenen törenle taçlandırıldı.
İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi ile Yunusemre Müftülüğü’nün bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği ve yaklaşık 7 aydır devam eden Kur’an Kursu sonunda taç giydirme töreni düzenlendi. Kur’an Kursu’nu başarıyla tamamlayan 25 kadına taçları hocaları tarafından takıldı. Taç giydirme sırasında heyecanları gözlerinden okunan kadınlar zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Kurs Hocası Rukiye Bayram, kursun yaklaşık olarak yedi aydır devam ettiğini belirterek, “Öğrencilerimiz çok istekliydiler ve hepsi de çok şükür Kur’an okumayı öğrendi ve bir de hatim indirdiler. Çok güzel zamanlar geçirdik ben şahsım ve kursiyerlerimiz adına bize bu imkanı sağlayan müftülerimize ve İlim Yayma Cemiyeti yöneticilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Recep Özgüvenç ise şöyle konuştu:
“Biz hanımlara yönelik eğitim ve kültür faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Bu yıl hanımlara yönelik Kur’an Kursu faaliyetimizin ikincisini yine Yunusemre Müftülüğümüzle beraber gerçekleştirdik. Yetişkin hanımlara yönelik icra edilen kursumuza ilgi özellikle derneğimizin bulunduğu mahalle sakinleri hanımlar tarafından oldukça yoğundu. İnşallah önümüzdeki yılda aynı şekilde devam edeceğiz. Şimdi daha büyük bir faaliyete geçiyoruz. Ortaokul ve ilkokul öğrencilerine yönelik ‘Yaz Okulu’ etkinliğimize talepler daha duyuru yapılmadan gelmeye başladı. Bu etkinliğimizde daha yararlı olmak adına yapacağımız protokol anlaşmalarıyla müftülüklerimizi, belediyelerimizi, ilçe milli eğitim müdürlüklerimiz ve il spor müdürlüğümüzü de dahil etmek istiyoruz. Böylelikle çok daha fazla sayıda öğrenciye ulaşıp daha eğitici, öğretici ve çocuklarımızı zihinsel, ruhsal ve bedensel yönden daha geliştirici faaliyetlere imza atacağımıza inanıyoruz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.