Whirlpool yetkilileri o iddialara cevap verdi!

20 Nisan 2015 Pazartesi, 10:55

İngiliz Reuters haber ajansının, Whirlpool fabrikasının Manisa’dan taşınmasıyla ilgili yaptığı habere fabrika yetkilileri açıklama yaptı. Whirlpool Corporation’un medya İlişkileri Müdürü Pierre Yves Ley de İtalya’daki 500 milyon Euro değerindeki yatırım planından Türkiye’de üretim yapan Whirlpool-Indesit fabrikalarının  hiçbir şekilde etkilenmeyeceğini açıkladı.

Geçen ay Barselona’da Whirlpool yönetiminin basınla buluştuğu ve Türkiye planlarıyla ilgili açıklamalar yapıldığını hatırlatan Indesit Company Türkiye, Manisa’daki üretimin başka bir ülkeye kaydırılmasının kesinlikle sözkonusu olmadığını duyurdu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu iddiaların aksine, Whirlpool Yürütme Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Marc Bitzer, Türkiye’deki üretimin ağırlıklı Batı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika için olacağını ifade etmiştir. Whirlpool EMEA Başkanı Esther Berrozpe’nin de hazır bulunduğu bu toplantılarda, birleşme sayesinde Türkiye’ye daha fazla yatırım yapma imkanı olduğu, hatta Manisa’daki fabrikaların üretim kapasitesinin arttırılması  planları konuşulmuştur. Türk ve dünya medyasına da bu şekilde yansıyan haberlere rağmen, Reuters’in önceki gün yaptığı yayını şaşkınlık ve üzüntüyle karşıladık.”

Whirlpool Corporation’un medya İlişkileri Müdürü Pierre Yves Ley de İtalya’daki 500 milyon Euro değerindeki yatırım planından Türkiye’de üretim yapan Whirlpool-Indesit fabrikalarının  hiçbir şekilde etkilenmeyeceğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.