TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ İLE İŞBİRLİĞİ

12 Eylül 2014 Cuma, 14:19

YUNUSEMRE BELEDİYESİ BAŞARILI BELEDİYELERİN TECRÜBESİNDEN FAYDALANACAK

Yunusemre Belediyesi, Türkiye’de başarılı hizmetlerde bulunan belediyelerin tecrübesinden faydalanacak.

Bu kapsamda Yunusemre Belediyesi Özel Kalem Müdürü Semih Coşkun ve Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel karşılaştırma ve kıyaslama çalışmaları kapsamında Konya ve Ankara’daki ilçe belediyelerini ziyaret etti. Ülke çapında adından söz ettiren ve başarılı belediyecilik uygulamaları ile dikkat çeken Ankara Keçiören ve Mamak Belediyeleri ile Konya ‘da yüzde 70’lik oy oranları ile seçimi 2. dönemlerinde de kazanan Selçuklu ve Karatay Belediyelerinde incelemelerde bulunuldu. Yunusemre Belediyesi yetkilileri ziyaretlerde belediyecilik hakkında bilgi aldı. Yapılan ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan yardımcısı Kılıç Kaya “Daire müdürlerimizi, yıllardır sürdükleri başarılı politikaları ve ürettikleri kalite hizmetleri nedeniyle halkın teveccühünü kazanmış olan ve kurumsal yapılarını sağlıklı bir şekilde sürdüren belediyelere gönderiyoruz. Bu sayede denenmiş ve tecrübe edinmiş belediyecilik hizmetlerini halkımıza sunmayı hedefliyoruz. Yunusemre ilçesi ve bu ilçede yaşayan her bir vatandaşımız bu çalışmaların neticelerinden faydalanacak ve çok kısa sürede daha önce bölgemizde hiç görülmemiş ve tecrübe edilmemiş güzel ve dikkat çekici uygulamalara kavuşacaklar” dedi.

“TECRÜBEYE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin önderliğinde çok yeni ve dinamik bir ekiple çalıştıklarını belirten Kaya, “Kurumsal yapımızı bir an önce oturtup halkımızı, yıllardır mahrum kaldığı kaliteli hizmet anlayışına bir an önce taşımayı hedefliyoruz. Ancak tecrübenin birçok şeyden daha önemli olduğunu ve yaşanmış tecrübelerin dikkate alınması neticesinde daha verimli bir süreç yaşayacağımızı biliyoruz. Tüm bu gerçekler çerçevesinde daire müdürlerimizi başarılı belediyeleri incelemek için göndermek ve fikir avcılığı yapma yolunu tercih ettik. Sonuçların faydalar getireceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ İLE İŞBİRLİĞİ

Ziyaretleri kapsamında Türkiye Belediyeler Birliği’nin Ankara’daki merkeziyle de görüşmelerde bulunan Yunusemre Belediyesi yetkilileri görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini söyledi. Yetkililer önümüzdeki dönemde Türkiye’de kabul görmüş olan Türkiye Belediyeler Birliği ile her alanda iş birliğini arttırarak Yunusemre ilçemize yeni hizmetler getirme noktasında birliğin kurumsal yapısından sonuna kadar istifade etme yolunu tercih edeceklerini dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir