Tüm soruları doğru cevaplayıp ödülü kaptılar

21 Ocak 2015 Çarşamba, 10:24

MANİSA’nın Salihli İlçesi’nde, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) 120 sorunun tamamını bilen 6 öğrenci çeyrek altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Salihli’de TEOG Sınavı’nda, Durasıllı Mimar Sinan Ortaokulu’ndan Simge Alancı, Milli Egemenlik Ortaokulu’ndan Buğrahan Efe, İbrahim Atıf Kuru, Kudret Demir Ortaokulu’ndan Eren Can Özkan, Burak Bulut, 50.Yıl Ortaokulu’ndan Melih Arısoy 120 sorunun tamamına doğru yanıt verdi. Salihli’nin gururu olan öğrenciler İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından Salihli Öğretmen Evi’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Törene, dereceye giren öğrenciler ve ailelerinin yanı sıra AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Salihli Kaymakamı Ertan Peynircioğlu, Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Ercan, Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek katıldı. Törende konuşan Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek,”Merkezi sistemle yapılan sınavda 120 sorunun tamamını bilen öğrencilerimizi kutluyoruz” dedi.

Kaymakam Ertan Peynircioğlu da “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza katkıda bulunmak için buradayız. İnsanlarımızın kıskanmadığı tek varlık çocuklarıdır. Çocuklarının daha iyi yerlere gelmesi her ailenin hayalidir. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ismi verilen sınavlar yeni bir sistem. Bu sistemde öğrencilerimizin başarılı sonuçları alması en büyük arzumuzdur. Salihli’de 120 sorunun tamamını bilen 6 öğrencimize çeyrek altın ve çeşitli hediyeler vererek ödüllendireceğiz. Bu ödülleri TEOG sınavlarına katılacak olan öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla veriyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından öğrencilere ödül ve hediyeleri dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir