Tariş’ten Üzüm Suyu İkramı

06 Eylül 2014 Cumartesi, 10:41

MANİSA’nın Alaşehir İlçesi’nde 92’inci kurtuluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Tariş Üzüm Birliği tarafından geleneksel hale getirilen üzüm suyu ikramı yapıldı.

Alaşehir Cumhuriyet Meydanı’na kurulan stantta Tariş Üzüm Birliği personeli, vatandaşlara ücretsiz olarak üzüm suyu ikram ederek yeni ürün tanıtımı yaptı. Bu yıl ilk kez üzüm suyu cam şişeye doldurularak Tariş markası ile tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Tariş Üzüm Birliği tarafından yaklaşık 10 yıldır sürdürülen üzüm suyu ikramı, yüzde 50 Alicante, yüzde 50 Sultaniye üzümünün taze olarak sıkılmasından elde edilerek hiçbir katkı maddesi kullanılmadan soğutulup tüketiciye sunuluyor. Bugüne kadar sadece İzmir Fuarı’nda açılan stantta taze olarak bardakta satışı yapılan üzüm suyu bu yıl ilk kez 1 litrelik cam şişelerde satışa sunulmak üzere üretildi. Yeni cam şişe ambalajında üretilen üzüm suyu 1 yıl sağlıklı olarak saklanabiliyor.

Alaşehir Tariş Müdürü Yılmaz Yıldırım “Uzun yıllardır sadece İzmir Fuarı süresince ürettiğimiz ve satışa sunduğumuz taze üzüm suyu, tüketicilerden gelen talep üzerine ilk defa bu yıl 1 litrelik cam şişe ambalajında satışa sunuldu.Tüketiciler tarafından çok beğenildiği için yakın zamanda 20 cc’lik cam şişe ambalajında tekrar raflarda yerini alacak. Alaşehirimizin kurtuluş etkinlikleri kapsamında Tariş Üzüm Birliği olarak bu günün anlamına destek amacıyla yaklaşık beş bin litre üzüm suyunu ücretsiz olarak vatandaşlarımıza ikram ettik” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir