Şehzadelerden Çiftçilere Müjde

13 Nisan 2015 Pazartesi, 18:26

Şehzadeler Belediyesi ve Şehzadeler Ziraat Odası arasında ova yollarının bakım ve onarımı ile ilgili iş birliği protokolü imzalandı. İmzalanan protokol gereğince Şehzadeler Ziraat Odasının belirlemiş olduğu arterlerde Şehzadeler Belediyesi ekipleri yol bakım çalışması yapacak. Protokol töreninde Başkan Çelik çiftçilere erken uyarı sistemi kurulacağı müjdesini de verdi.

Şehzadeler Belediyesi ve Şehzadeler Ziraat Odasında düzenlenen iş birliği protokolünde Ova yallarının bakım ve onarımı Şehzadeler Belediyesi tarafından yapılacak. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in makamında düzenlenen protokol imza törenine Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, Belediye Başkan yardımcısı İsmail Önal, Tarımsal Hizmetler Müdürü Sadık Ataklı ve Basın Danışmanı Bilal Demir hazır bulundu. İmzalanan iş birliği protokolü gereğince ova yollarının bakımına en kısa sürede başlayacaklarını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Haftanın ilk gününde çok hayırlı bir projeye imza atıyoruz. Bilindiği gibi Şehzadeler ilçemiz aynı zamanda bir tarım şehridir. 2 yüz bin dönüm sulana bilir tarım arazimiz var. Bizde Şehzadeler Belediyesi olarak şehrimizde yaşayan her kesin huzuru ve refahı için çaba sarf ediyoruz. Bu bağlamda Şehzadeler ziraat odamız ile imzaladığımız bu protokol kapsamında, ova yollarının iyileştirilmesi, malzeme serilmesi ve iş makinesi desteği olarak birçok etkinliği Şehzadeler Belediyesi olarak biz üstleneceğiz. Ziraat Odamız ’da bu konuda destekte bulunacaklar. Hangi yolların öncelikli olarak yapılması gerektiğini bizlere yönlendirmede bulunacaklar. Böylelikle tarım sezonun başlangıcında çiftçilerimiz işlerini daha verimli yapabilsinler, arazilerine daha rahat ulaşa bilsinler diye, ekiplerimiz ile iş makinelerimiz ile ova yollarının iyileştirme çalışmalarına başlıyoruz. Çiftçilerimize hayırlısı olsun. Çiftçilerimiz için afetsiz bir sezon geçmesini diliyorum” dedi.

“Şehzadelere Erken Uyarı Sistemi”

Protokol töreninde Manisalı çiftçilere birde müjde veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Şehzadeler2 iki tane erken uyarı sisteminin kurulacağını ifade etti. Ziraat odasının talebi üzerine erken uyarı sistemini hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Çelik “ Öncelikle bir müjdeyi de buradan çiftçilerimize vermek istiyorum. Ziraat Odamızın talebi üzerine Şehzadeler sınırlarımızdaki araziler için iki tane erken uyarı sistemiz kuruyoruz. Bu sistemimiz Tarım müdürlüğümüz ile bağlantılı olacak. Çiftçilerimizin mahsulünü olumsuz yönde etkileyecek şekilde karşılaşabileceği afetlerde, fırtına, don türü olumsuz koşulları bu erken uyarı sistemi ile çiftçilerimize haber verip gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacağız. Bu hizmetimiz de Şehzadeler çiftçimize hayırlısı olsun diyorum. Değerli Şehzadeler ziraat odası başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Çiftçilerimize Hayırlısı Olsun”

Ova yollarının bakım ve onarımı noktasında Şehzadeler Belediyesinin verdiği destekten ötürü Başkan Çelik’ e teşekkür eden Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire “Öncelikle sayın başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi yol ve su medeniyettir. Yıllardır yapılamayan bu arazi yollarımız, Şehzadeler Belediye Başkanımızın da yol medeniyettir sözüyle bu yıl içerisinde yapılacaktır. Bu hem Şehzadeler Belediyesi için hem de çiftçilerimiz için güzel bir başarıdır. İnşallah başkanımızın başarılarının devamını dileriz. Daha önceki görüşmelerimizde değerli başkanımızdan 2 tane erken uyarı sistemi talebimiz olmuştu. Sayın başkanımızda o görüşmemizde çiftçilerimiz için her türlü kolaylığı göstereceklerini ifade etmişti. Bu günde burada erken uyarı sistemlerinin kurulacağı müjdesini kendisinden duymuş olduk. Bunun için de kendisine çok teşekkür ediyorum. Hem ova yollarındaki çalışmaların hem de kurulacak olan bu iki adet erken uyarı siteminin çiftçilerimize hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.